Závěr tohoto měsíce bude bohatý na představovačky nový telefonů. Na uvedení se chystá model Poco F6 a Realme GT 6T. Ovšem prezentační akci si plánuje i společnost Oppo a na ní uvede telefony řady Oppo Reno 12. Sice není potvrzené kolik přesně modelů v sérii bude, ale jistě se dočkáme standardního a Pro modelu. Ostatně brzké uvedení právě těchto dvou telefonů avizovali tipaři už na začátku tohoto měsíce.

Nyní společnost Oppo na svém oficiálním Weibo účtu potvrdila, že představovačka proběhne v Číně 23. května/mája v 16 hodin místního času. Nové telefony řady Oppo Reno 12 na trhu nahradí loňské modely Reno 11. Opět podle prvních upoutávek půjde o telefony s atraktivním designem a v kovově lesklých barvách.

Co o telefonech Oppo Reno 12 zatím víme

Podle prvních odhadů tipařů dostane standardní model Oppo Reno 12 procesor Dimensity 8250 a model Reno 12 Pro údajně pohání čipset Dimensity 9200 Plus “Star Speed ​​Edition”. U konfigurace pamětí se dočkáme až 12 GB, případně až 16 GB RAM a až 512 GB interního úložiště.

Model Reno 12 Pro má údajně 6,7 palcový zakřivený OLED displej s rozlišením 2772 × 1240 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Očekává se i baterie s kapacitou 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Na prvních upoutávkách vidíme, že hlavní fotoaparát je trojitý a tipaři odhadují, že jej tvoří 50 MPix primární senzor, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 50 MPix teleobjektiv. Přední kamera má údajně 50 MPix snímač. Model Oppo Reno 12 má v podstatě stejný displej, stejnou baterii a stejné rychlé nabíjení. A stejná je i jeho foto výbava. Liší se tedy zřejmě jen použitým procesorem a patrně i paměťovou konfigurací. Oba modely jsou odolné podle certifikace IP65, mají snímač otisků integrovaný do displeje a běží na systému Android 14 s nadstavbou Color OS 14. Další podrobnosti a potvrzení některých z odhadovaných specifikací očekáváme ještě před uvedením.