Telefony společnosti Google jsou už poměrně dlouho stálicí na trhu. Každým rokem na podzim se dočkáme jejich nové generace a ne jinak tomu bude i letos. Letos ale půjde na trh o jeden model navíc. Tipaři totiž tvrdí, že v přípravách je nejen Google Pixel 9 a Pixel 9 Pro. Ale také třetí model Pixel 9 Pro XL. A dokonce se proslýchá, že společně s nimi bude debutovat i skládací telefon.  Google jej ale přejmenoval z Pixel Fold 2 na Pixel 9 Pro Fold.

Tipaři ale v poslední době nejsou skoupí ani na renderované obrázky, případně na reálné fotky telefonů řady Google Pixel 9. Před dvěma měsících jsme na renderech viděli design standardního Pixelu 9 a před měsícem se na síti objevila reálná fotka modelu Pixel 9 Pro. Dnes tu máme další porci fotek všech tří chystaných telefonů.

Řada Google Pixel 9 má lehce pozměněný design

Pro lepší orientaci upřesníme, že standardní Pixel 9 je nástupcem loňského Pixelu 8, Pixel 9 Pro XL je nástupcem Pixelu 8 Pro a Pixel 9 Pro má údajně podobné specifikace jako model XL, ale velikost jako Pixel 9. Celkový design všech tří modelů jde stejný. Mají plochý zadní panel i hrany a také stejný vzhled modulu hlavního fotoaparátu. Rohy telefonů jsou výrazně oblé.

Podle posledních informací má Google Pixel 9 úhlopříčku displeje 6,24 palce, Pixel 9 Pro 6,34 palce a největší Pixel 9 Pro XL 6,73 palce. Co se kapacity operační paměti týče, tak u prvního telefonu je to 12 GB a další dva údajně dostanou 16 GB. Kapacita interního úložiště je u všech tří telefonů stejná, a to 128 GB. Všechny tři telefony pohání procesor Tensor G4, model Pro a Pro XL podporují UWB, standardní model tuto podporu nemá. Do představovačky ale ještě zbývá spousta času, ve které se jistě dozvíme další podrobnosti o řadě Pixel 9.