Asi všichni fanoušci skládacích telefonů vědí, že v tomto segmentu má své nezastupitelné místo i společnost Motorola. Jejich produktová řada Razr si po prvotních problémech a vysokých cenách přece jen získala popularitu. Jejich loňské modely Motorola Razr 40 a Motorola Razr 40 Ultra se po čínském uvedení dostaly i na trhy globální. A ani letos nebudeme ochuzení o nové skládací véčko. Vše totiž nasvědčuje tomu, že se chystá model Motorola Razr 50 Ultra, který má už za sebou několik certifikací.

Motorola Razr 50 Ultra zřejmě dorazí příští měsíc

To, že chystaný telefon Motorola Razr 50 Ultra prošel certifikacemi naznačuje, že na jeho uvedení dojde už brzy. Tipaři odhadují, že představovačka proběhne v příštím měsíci. A samozřejmě s blížícím se uvedením se na síti začínají objevovat také parametry, které chystané véčko má. Celkem slušný souhrn parametrů najdeme například na stránkách SmartPrix.

Design telefonu Motorola Razr 50 Ultra se ve srovnání s loňským modelem nijak dramaticky nezmění. Opět se dočkáme velkého vnějšího displeje a duálního fotoaparátu. Nemění se v podstatě ani vnitřní displej telefonu. Jde o 6,9 palcovou pOLED obrazovku s rozlišením 2640 × 1080 pixelů. Také vnější displej si zachová úhlopříčku 3,6 palce.

Pod kapotou telefonu Razr 50 Ultra najdeme podle tipařů procesor Snapdragon 8s Gen3 s 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Kapacita baterie narostla na 4000 mAh, což je u véčkového telefonu velmi slušné. Akumulátor stejně jako u předchůdce podporuje jak kabelové, tak i bezdrátové nabíjení. Chystaný telefon navíc podporuje eSIM a je odolný podle certifikace IPX8. Hlavní fotoaparát má údajně dva 50 MPix snímače, kdy jeden funguje jako širokoúhlý objektiv a druhý jako teleobjektiv s 2× optickým zoomem. Selfie kamera má 32 MPix senzor. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Hello. A neměla by chybět ani podpora umělé inteligence. Model Razr 50 Ultra prý půjde na trh v barvách Midnight Blue, Spring Green a Hot Pink. Odhadovaná cena na americkém trhu je 999 dolarů.