I když se na začátku letošního roku objevila na síti zpráva, že společnost Meizu končí s produkcí telefonů a bude se soustředit na vývoj umělé inteligence, zdá se, že to není tak úplně pravda. Po telefonu Meizu 21 Pro, který debutoval před dvěma měsíci se nyní výrobce chystá i na uvedení modelu Meizu 21 Note. Dokonce už potvrdil, že jej představí 16. května/mája v Číně v 14:30 místního času.

Meizu 21 Note se zaměřil na výdrž baterie a AI

Jestliže modely řady Meizu 21 patří mezi vlajkové telefony, Meizu 21 Note spadá spíš do vyšší střední třídy. Původní procesor Snapdragon 8 Gen3 totiž u modelu Note vyměnili za Snapdragon 8 Gen2. Dále se proslýchalo, že chystaný telefon má výrazně pozměněný design zadního panelu. Modul hlavního fotoaparátu je podle reálných fotek čtvercový a snímače jsou zde seskupeny do trojúhelníku.

A jak je na tom chystaný telefon Meizu 21 Note se specifikacemi? Podle stránek ShiftDelete je telefon zaměřený na výdrž baterie a umělou inteligenci. Má ale i další zajímavé parametry. Mezi ně patří již zmíněný procesor Snapdragon 8 Gen2, který doplní 16 GB operační paměti a 256 GB/512 GB interního úložiště. Dále tu je baterie s kapacitou 5500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 66 W.

Meizu 21 Note má prý velký 6,8 palcový AMOLED displej s rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 144 Hz. Do obrazovky je integrovaný snímač otisků, tělo telefonu je skleněné s kovovými rámy. Podle nových snímků je design ovšem v podstatě stejný jako u modelů řady 21. Dva snímače hlavního fotoaparátu jsou seřazeny vertikálně pod sebou a pod nimi je RGB prstencový LED blesk. Z toho je zřejmé, že reálné fotky nebyly pravdivé. Telefon poběží na operačním systému Android 14 s nadstavbou Flyme AIOS. To naznačuje integraci funkcí umělé inteligence. V neposlední řadě tipaři odhadují i cenu modelu 21 Note. Očekávají, že verze s 16 GB/256 GB přijde na zhruba 380 dolarů a varianta s 16 GB/512 GB prý stojí kolem 415 dolarů.