Společnost Realme oficiálně představila svou nejnovější nabídku, Realme GT Neo6. Smartphone střední třídy zaměřený na hráče. Zařízení je poháněno výkonným SoC Snapdragon 8s Gen 3 a chlubí se působivým výkonem a schopnostmi odvodu tepla.

VÝKONNÝ SOUPEŘ STŘEDNÍ TŘÍDY: REALME GT NEO6

NAPLNĚNÍ HERNÍHO POTENCIÁLU?

GT Neo6 si bez problémů poradí s náročnými hrami. Benchmarking při hře Genshin Impact při maximálním nastavení grafiky odhalil plynulé hraní s průměrnou snímkovou frekvencí 59,85 FPS. Tento působivý výkon je doprovázen efektivním odvodem tepla, přičemž maximální teplota zůstává na 42,5 °C. K této tepelné regulaci přispívá značný chladicí systém s plochou 10 014 mm². Ten zajišťuje trvalý výkon během dlouhých herních seancí.

Realme GT Neo6

DISPLEJ

Stejně působivý je i vizuální zážitek s GT Neo6. Disponuje OLED displejem od společnosti BOE, který se chlubí ostrým rozlišením 2780 x 1264 pixelů a plynulou obnovovací frekvencí 120 Hz. Displej posouvá hranice jasu a jeho maximální lokální jas dosahuje rekordních 6000 nitů. Díky tomu je obsah zobrazitelný i za jasných venkovních podmínek. Maximální “globální” jas 1600 nitů navíc zajišťuje konzistentní jas po celé obrazovce. Oční komfort dále zvyšuje vysoká frekvence nastavení PWM 2160 Hz. Ta minimalizuje blikání a snižuje namáhání očí. Pro zvýšení ochrany je displej chráněn sklem Corning Gorilla Glass Victus 2, které zajišťuje odolnost proti poškrábání a náhodným pádům.

SYSTÉM FOTOAPARÁTŮ A BATERIE

GT Neo6 tak vychází vstříc hráčům i běžným uživatelům díky svému všestrannému systému fotoaparátů. Přední fotoaparát je 32megapixelový snímač Sony IMX615 pro pořizování vysoce kvalitních selfie a videohovorů. Na zadní straně je duální fotoaparát, který kombinuje výkonný 50megapixelový primární snímač Sony LYT-600 s 8megapixelovým snímačem Sony IMX355.

GT Neo6 zůstává také věrný pověsti společnosti Realme, která se vyznačuje technologií rychlého nabíjení. Do vínku dostal baterii s kapacitou 5500 mAh a podporou 120W nabíjení SuperVOOC. To znamená rychlé nabíjení, díky němuž je GT Neo6 nejrychleji nabíjejícím smartphonem poháněným Snapdragonem 8s Gen 3. Společnost tvrdí, že baterie si zachovává více než 80 % stavu i po 1600 nabíjecích cyklech. V překladu to znamená životnost přesahující čtyři roky. Ideální pro uživatele, kteří vyžadují dlouhotrvající výkon.

Realme GT Neo6: DALŠÍ SPECIFIKACE A DESIGN

GT Neo6 navíc není jen o výkonu. Je vybaven řadou prémiových funkcí, včetně zajímavých stereofonních reproduktorů pro lepší zvukové zážitky. Dále výkonného vibračního motoru pro lepší zpětnou vazbu ve hrách, infračerveného vysílače pro ovládání domácích spotřebičů a čipu NFC pro bezkontaktní platby. Konektivitu dobře doplňuje Wi-Fi 6E pro bleskurychlý internet a Bluetooth 5.3 pro bezproblémové párování zařízení. Telefon také disponuje certifikací IP65, které značí odolnost proti prachu a stříkající vodě. Poskytuje tak uživatelům klid na práci v různých prostředích.

Na GT Neo6 běží nejnovější operační systém Android 14 s nadstavbou Realme UI 5.0. Telefon si zachovává elegantní profil s tloušťkou pouhých 8,65 mm a hmotností 191 gramů. Díky tomu se pohodlně drží a používá delší dobu.

Realme GT Neo6 se tak jeví jako zajímavá volba v segmentu střední třídy, která nabízí výkonný procesor, výjimečnou kvalitu displeje, všestranný systém fotoaparátů a možnost bleskurychlého nabíjení. To vše zabalené ve stylovém a dobře navrženém provedení.