Společnost iQOO se sice soustředí na produkci herních telefonů, ale v jejich portfoliu najde i tablety, respektive jeden tablet. Jde o loni na jaře vydaný model iQOO Pad, který pohání procesor Dimensity 9000 Plus. Nyní se na čínském Weibo objevily první informace o tom, že se na čínský trh chystají další nové tablety, a to iQOO Pad 2 a iQOO Pad 2 Pro. Výrobce navíc po vydání procesoru Dimensity 9300 Plus potvrdil, že právě tablet Pad 2 Pro bude světově prvním tabletem, který tento nový čipset dostane. Zároveň je také prvním Pro tabletem značky iQOO.

Co zatím víme o tabletu iQOO Pad 2 Pro

Potvrzení použití procesoru Dimensity 9300 Plus jasně odkazuje na to, že tablet iQOO Pad 2 Pro patří mezi prémiová zařízení. Nový čipset Dimensity 9300 Plus totiž nabízí vysoký výpočetní výkon a vylepšenou umělou inteligenci. Benchmarkové testy Antutu prokázaly, že procesor Dimensity 9300 Plus má opravdu slušný výkon, když získal 2305267 bodů při testování v telefonu Vivo X100s.

Ale teď už k parametrům tabletu iQOO Pad 2 Pro, které odhadují tipaři. Podle nich má tablet 13 palcový LCD displej s rozlišením 3,1K a vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Očekávají také, že tablet dostane baterii s kapacitou 11500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Tato kombinace slibuje jednak rychlé nabití akumulátoru a také jeho delší výdrž. Kromě toho je zde i nový herní režim Monster+, speciálně vytvořený pro hraní her.

To je v této chvíli vše, co o chystaném tabletu Pad 2 Pro víme. Ovšem počítáme s tím, že na něj už brzy začne upozorňovat i samotný výrobce. Je totiž pravděpodobné, že uvedení se blíží a dost možná se tohoto zařízení dočkáme ještě v tomto měsíci. Výrobce totiž chystá také uvedení telefonu iQOO Neo 9S Pro, který pohání stejný procesor jako připravovaný tablet. Telefon má údajně debutovat už brzy a možná s ním iQOO představí i nové tablety.