Zhruba v polovině minulého měsíce představila značka Realme v Číně telefon GT Neo 6 SE. Nyní se značka chystá na uvedení jeho poněkud našlapanějšího bratra, model Realme GT Neo 6. O tomto telefonu se mluví už nějakou dobu s tím, že s ním přijde revoluce v nabíjení, respektive že bude prvním telefonem s čipsetem Snapdragon 8s Gen3, který podporuje nabíjení s výkonem vyšším než je 100 W. V této chvíli je tím nejrychlejším model Redmi Turbo 3 s 90 W nabíjením.

A aby nových informací nebylo málo, stačí se podívat na stránky čínského e-shopu JD.com, kde už je telefon GT Neo 6 zalistovaný a připravený k předběžným objednávkám. Tuto taktiku posunutí ještě nevydaného telefonu do předběžných objednávek využívá například společnost Huawei a naposledy ji použila u telefonů řady Pura 70. Samozřejmě potenciální kupci si neobjednávají “kočku v pytli” protože na prodejní stránce jsou uvedené některé z hlavních parametrů telefonu.

Co o telefonu Realme GT Neo 6 potvrdily prodejní stránky

Mezi prvními potvrzenými parametry telefonu GT Neo 6 je použitý procesor, kterým je podle předchozích odhadů Snapdragon 8 Gen3. Telefon se tak řadí k vlajkovým lodím s rozumnou cenou. Dále je zde potvrzený výkon rychlého nabíjení. A ani v tomto případě se tipaři nemýlili. Telefon totiž podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Škoda jen, že zde není potvrzená i kapacita baterie. Ovšem telefony ze série Realme GT jsou pověstné tím, že mají baterie s velkou kapacitou a již uvedený GT Neo 6 SE má 5500 mAh akumulátor.

A posledním potvrzeným parametrem telefonu GT Neo 6 je kapacita vnitřního úložiště, a to 1 TB. Samozřejmě je pravděpodobné, že na trh půjdou i paměťové verze s nižší kapacitou interní paměti. Už jen tyto potvrzené specifikace dávají tušit, že půjde o telefon velmi zajímavý. Je ale otázkou, jak výrobce nastaví cenu. To se dozvíme už brzy, protože do oficiálního prodeje se model GT Neo 6 dostane v nejbližších dnech.