I když je do podzimu ještě daleko, tipaři nelení a už nějakou dobu pokukují po těch telefonech, které budou na podzim debutovat. Jde hlavně o vlajkové modely, které mezi prvními dostanou zbrusu nový prémiový procesor Snapdragon 8 Gen4. A hlavním adeptem na prvenství jsou telefony řady Xiaomi 15. Ostatně i loňské vlajkové telefony Xiaomi 14 debutovaly bezprostředně po uvedení vlajkového čipsetu Snapdragon 8 Gen3.

Řada Xiaomi 15 prý dorazí dřív než jsme čekali

Jak to je s letošním uvedením procesoru Snapdragon 8 Gen4? Dá se říci, že se ve srovnání s loňskem se nic nemění. Zástupci společnosti Qualcomm už potvrdili, že chystaný procesor Snapdragon 8 Gen4 opět představí na svém summitu na Havaji. Konference proběhne stejně jako loni v říjnu/októbri. Potvrdili i to, že chystají změnu a že nový vlajkový procesor dostane CPU Oryon, který vyšel přímo z vývojářských dílen společnosti Qualcomm. Naznačili také, že procesor má výrazně vylepšený výkon neurální jednotky NPU.

Dále není tajemstvím, že společnost Xiaomi a Qualcomm uzavřeli partnerskou dohodu. Její součástí je i exkluzivní právo na první uvedení telefonů s novým vlajkovým Snapdragonem. To znamená, že i letos dostanou telefony řady Xiaomi 15 nový čipset jako první.

Přesný termín Qualcomm summitu sice ještě není potvrzený, ale na čínské síti už tipaři naznačují, že zřejmě půjde o první polovinu října. A stejně jako loni bude bezprostředně po uvedení procesoru následovat i představení telefonů Xiaomi 15. Je to jistě zajímavé, protože dříve tipaři odhadovali, že telefony dorazí buď na konci října a nebo na začátku listopadu/novembra. Samozřejmě bavíme se o čínském trhu, na globální trhy se telefony podívají později, a to na začátku příštího roku. O tom, jaké specifikace prémiové telefony dostanou se zatím jen spekuluje. Hovoří se například o ultrazvukovém snímači otisků prstů, podpoře satelitní komunikace a také o špičkové foto výbavě, kde najdeme periskopický teleobjektiv.