Další nové telefony, které se už pomalu chystají na čínský trh jsou modely ze série Oppo Reno 12. Na trhu nahradí modely řady Reno 11, které v Číně debutovaly před koncem loňského roku. Šlo o telefony se zajímavým designem a neméně zajímavými specifikacemi střední třídy. A v podstatě totéž očekáváme i u chystaných telefonů, o kterých nás tipaři už nějakou dobu informují. Jejich uvedení očekáváme v nejbližších dnech.

Telefony Oppo Reno 12 půjdou na trh ještě v tomto měsíci

V rámci designu telefonů Oppo Reno 12 a Reno 12 Pro tipaři očekávají, že opět půjde o tenké a lehké stroje. 6,67 palcový OLED displej má údajně mikrozakřivení a “díru” pro přední 50 MPix kameru ve středu horní části. Rozlišení obrazovky je 1,5K Modul hlavního fotoaparátu leží v levém horní rohu zadního panelu a snímače jsou zde vertikálně uspořádané.

Standardní model Oppo Reno 12 prý pohání procesor Dimensity 8200 nebo Dimensity 8300. Model Reno 12 Pro prý dostane výkonnější čipset Dimensity 9200 nebo Dimensity 9200 Plus. U konfigurace pamětí se dočkáme až 12 GB, případně až 16 GB RAM a až 512 GB interního úložiště. Díky procesorům společnosti MediaTek si mohou chytané telefony zachovat i konkurenceschopné ceny. Tipaři dále očekávají baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 80 W.

Ani foto výbava telefonů řady Oppo Reno 12 podle tipařů není špatná. Standardní model má trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 50 MPix teleobjektivem s 2× optickým zoomem. Stejný fotoaparát má i model Pro. Dá se tedy  říci, že parametry obou telefonů jsou stejné a jediný rozdíl najdeme u použitých procesorů. Oba modely jsou odolné podle certifikace IP65, mají snímač otisků integrovaný do displeje a běží na systému Android 14 s nadstavbou Color OS 14. Potvrzení alespoň některých odhadovaných specifikací se dočkáme jistě ještě před představovačkou.