AnTuTu každý měsíc zveřejňuje seznam nejvýkonnějších smartphonů střední třídy a vlajkových lodí. Nyní tu máme seznam 10 nejlepších smartphonů střední třídy, které se zdají být tak silné, že se nebudeme mýlit, když je označíme za zabijáky vlajkových lodí. Upozorňujeme, že tento seznam je určen pro čínský trh, takže některé smartphony nemusí být dostupné na našem trhu.

Pojďme se níže podívat na 10 nejlepších zabijáků vlajkových lodí v dubnu 2024.

10 nejlepších smartphonů střední třídy

Seznam 10 nejvýkonnějších zařízení střední třídy za duben 2024 je nyní venku (díky GSMArena). Na první pohled je žebříček docela podobný seznamu z minulého měsíce. Vítězem je zde Snapdragon 7+ Gen 3. Pohání dva nejlepší telefony včetně OnePlus Ace 3V a Realme GT Neo 6 SE. Tyto telefony dosáhly skóre 1 441 870, resp. 1 429 445 bodů.

Na třetím místě je Redmi K70e, který pohání Dimensity 8300-Ultra. To získává skóre 1 378 953 bodů. Dále v seznamu jsou dva smartphony poháněné procesorem Snapdragon 7+ Gen 2. Zatímco zbývajícím dodává výkon čip Dimensity.

Zajímavé je, že z deseti zařízení jsou pouze čtyři poháněna procesory Qualcomm Snapdragon. Zbylých 6 zařízení je poháněno procesorem Dimensity. Pro řešení tohoto problému již Qualcomm představil nový procesor: Snapdragon 8s Gen 3. Ten může příští měsíc změnit výsledky ve prospěch Qualcommu.

10 nejlepších smartphonů střední třídy: Tipy na příští měsíc

V seznamu pro tento měsíc jsou minimální změny. Příští měsíc však očekáváme velké otřesy, protože přijdou zařízení s novým procesorem Snapdragon 8s Gen 3. OnePlus Ace 3V by mohl být sesazen z trůnu, přičemž silnými soupeři budou Redmi Turbo 3 a iQOO Z9 Turbo. Benchmarky AnTuTu odhalují, že Snapdragon 8s Gen 3 je schopen získat kolem 1 523 930 bodů. Nejenže podává lepší výkon než Snapdragon 7+ Gen 3, ale může zcela změnit žebříček top 10 s větším počtem zařízení poháněných SoC společnosti Qualcomm. Tak se nechme překvapit.