Značka Poco je pověstná tím, že často a ráda rebranduje telefony Redmi. Fanoušci si na to už zvykli a značce to nic na popularitě neubralo. Jednou z oblíbených sérií je produktová řada “F”. Loni v ní vyšly dva modely Poco F5 a letos čekáme na telefony Poco F6. Podle prvních odhadů se na trh chystá standardní model F6 a údajně dorazí v průběhu příštího měsíce.

Poco F6 pohání Snapdragon 8s Gen3

To, že telefon Poco F6 dorazí na trh už brzy dokazuje i skutečnost, že má za sebou benchmarkové testy Geekbench. Testovací výpis se objevil na stránkách 91Mobiles s tím, že chystaný telefon prošel testy pod kódovým označením 24069PC21G. Na stránkách se také dozvíme, že model Poco je s nejvyšší pravděpodobností rebrandovaným telefonem Redmi Turbo 3, který v Číně debutoval zhruba v polovině tohoto měsíce.

Ve výpisu vidíme, že Poco F6 prošel testy s osmi jádrovým procesorem společnosti Qualcomm. Jádra čipsetu jsou seřazená do tří clusterů s architekturou 1/4/3. Maximální takt na primárním jádru je 3,01 GHz a interní označení čipsetu je “peridot”. Z toho plyne, že jde o Snapdragon 8s Gen3, který je šitý na míru levnějším vlajkovým lodím a pohání i telefon Redmi Turbo 3.

Čipset při testech doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 14. V Single-core testu získal telefon Poco F6 celkem 1884 body a ve více jádrovém testu pak 4799 bodů. Jako vždy další specifikace telefonu z testovacího výpisu nevyčteme. Pokud jde skutečně o přeznačený Redmi Turbo 3 můžeme se dočkat OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením 2712 × 1220 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Dále také baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 90 W. Ve foto výbavě najdeme duální hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem Sony LYT-600 a druhým 8 MPix teleobjektivem. Přední kamera má 20 MPix senzor.