Společnost Oppo chystá svůj další tablet. Na trhu nahradí loňský Oppo Pad 2 a proto je jasné, že jeho název bude Oppo Pad 3. Už loňský Pad 2 měl prémiové parametry a atraktivní design, takže všichni tipaři očekávají, chystaný tablet Pad 3 na tom bude stejně a nebo ještě lépe.

Odhadované specifikace tabletu Oppo Pad 3

Na čínské síti se o chystaném tabletu zmiňuje uznávaný tipař Digital Chat Station. A právě on tvrdí, že i letošní tablet dostane prémiové specifikace a půjde skutečně o vlajkové zařízení. O chystaném tabletu hovoří v superlative s tím, že způsobí revoluci v tomto segmentu.

Už u displeje tabletu Oppo Pad 3 narazíme na prémiový parametr. Má totiž rozlišení 3K, ale velikost obrazovky tipař nezmiňuje. Takže uvidíme, jak velký displej nakonec bude. Tipař dále tvrdí, že tělo chystaného tabletu je celokovové, což je také prémiový parametr.

A ve výčtu vlajkových specifikací pokračujeme i u použitého procesoru. Asi nikoho nepřekvapí, že toto prémiové zařízení dostane vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3.  Je to jistě dost zajímavý krok i pro konkurenci, protože většinu tablétů pohání čipsety Dimensity, proto tablet se Snapdragonem 8 Gen3 na trhu jistě zazáří. Čipset doplní 16 GB operační paměti, takže o velmi slušný výkon a bezproblémový multitasking je postaráno. Je pravděpodobné, že na trh půjde tablet Oppo Pad 3 ve více paměťových verzích. Tipaři dále odhadují, že tablet podporuje i externí chytrou klávesnici, což zvýší uživatelský zážitek a udělá z tabletu všestranný pracovní nástroj. Co se týče uvedení nového tabletu, údajně na něj dojde ještě v tomto čtvrtletí. Nejprve se dostane na čínský trh a pak půjde na globální trhy jako přeznačený OnePlus Pad 2.