Společnost Qualcomm každým rokem na podzim představí na svém technologickém summitu novou generaci vlajkového procesoru. Čipset Snapdragon 8 Gen3 debutoval loni před koncem října/októbra a hned následující den představilo Xiaomi v Číně svou prémiovou řadu Xiaomi 14. A jak to bude letos s procesorem Snapdragon 8 Gen4 a uvedením telefonů série Xiaomi 15? Urvou opět světové prvenství a nebo je předběhne jiný výrobce?

Telefony Xiaomi 15 představí vlajkový Snapdragon 8 Gen4

Procesoru Snapdragon 8 Gen4 a samozřejmě i telefonů ze série Xiaomi 15 si už pomalu začínají všímat tipaři. O chystaném čipsetu zatím víme, že obsahuje CPU jádra Oryon, GPU Adreno 830 a připojení FastConnect 7900 s integrovanými funkcemi UWB. O telefonech Xiaomi 15 se proslýchá, že letos opět půjde o dva modely, a to standardní a model Pro. Displeje telefonů mají údajně užší rámečky a u modelu Pro tipaři očekávají jas až 1400 nitů a dynamickou obnovovací frekvenci 1 Hz až 120 Hz. Hovoří se i o ultrazvukovém snímači otisků, který společnost Xiaomi už v této době testuje.

Dále je už také oficiálně potvrzeno, že procesor Snapdragon 8 Gen4 bude debutovat letos v říjnu, ale konkrétní termín zatím neznáme. V případě telefonů Xiaomi 15 nedávno tipaři odhadovali, že je výrobce představí v průběhu listopadu/novembra. Nyní ale poměrně spolehlivý tipař Yogesh Brar na platformě X tvrdí, že je dost možné, že se telefony objeví trochu dřív. Xiaomi totiž stále má exkluzivní právo na první uvedení telefonů s novým vlajkovým Snapdragonem.

Po něm své telefony představí společnost OnePlus a IQOO, půjde o modely OnePlus 13 a iQOO 13. Stále se ale bavíme o čínském trhu. Ovšem třeba ve Spojených státech si prvenství telefonů s procesorem Snapdragon 8 Gen4 vybojuje společnost Samsung s řadou Galaxy S25. Je ale pravděpodobné, že telefony Galaxy půjdou na trh s přetaktovanou verzí čipsetu s názvem Snapdragon 8 Gen4 for Galaxy.