V portfoliu společnosti OnePlus najdeme kromě telefonů také chytré hodinky. Není jich sice moc, ale jsou tam. Poslední model Watch 2 výrobce představil na letošním veletrhu MWC v Barceloně. Hodinky se po představení dostaly na indický trh a následně pak i na trh do Evropy, USA, Kanady a Velké Británie. Nyní ale debutuje verze OnePlus Watch 2 Nordic Blue Edition, a to v Evropě a Velké Británii.

Design hodinek OnePlus Watch 2 Nordic Blue Edition

Původní hodinky Watch 2 šly na trh ve dvou barvách, jmenovitě Black Steel a Radiant Steel. Nová verze Nordic Blue Edition čerpala inspiraci ve “skandinávském designu”. Už z názvu je zřejmé, že vzhledu dominuje modrá barva. Hodinky mají světle šedé pouzdro a modrý řemínek s bílým prošíváním. Navíc mají velmi efektní modrý rámeček kolem displeje.

Jiná barevnost je ale u hodinek Nordic Blue Edition jedinou větší změnou. Parametry jsou stejné jako u původní verze. Se změnou designu se ale zvýšila cena. Jde totiž o limitovanou edici. Na evropském trhu za modré hodinky zaplatíme 349 euro, ve Velké Británii pak přijdou na 299 liber. Pro srovnání standardní verze stojí 329 euro.

Shrňme si ještě specifikace hodinek OnePlus Watch 2, protože stejné jsou i u verze Nordic Blue Edition. AMOLED displej má úhlopříčku 1,43 palce, rozlišení 466 × 466 pixelů a maximální jas až 1000 nitů. Chronometr pohání procesor Snapdragon W5 Gen1 a sekundární čipset BES 2700. S nimi do páru jde 2 GB RAM a 32 GB interního úložiště, systém Wear OS a také proprietární OS založený na RTOS. Baterie má kapacitu 500 mAh a díky ní patří hodinky k nositelnostem s nejdelší výdrží. Mezi funkcemi hodinek Watch 2 najdeme monitoring tepové frekvence, okysličení krve, menstruačního cyklu, spánku a stresu. Nechybí ani více než 100 sportovních režimů. Odolnost hodinek zajistila vojenská certifikace MIL-STD 810H a také certifikace IP68.