Značku Nothing, za kterou stojí Carl Pei, dnes už asi nemusíme nějak výrazně představovat. Má na svém kontě několik nositelností a také už tři telefony s originálním designem. Jako první telefon debutoval model Phone (1) v roce 2022. Rok po něm se na trhu objevil model Phone (2) a letos v březnu/marci jsme se dočkali třetího telefonu Phone (2a). Nyní se proslýchá, že se chystá i čtvrtý telefon s jednoduchým názvem Nothing Phone (3).

Nothing Phone (3) údajně nebude vlajkovou lodí

A jestliže mluvíme o telefonu Nothing Phone (3) zajímá nás, kdy dojde na jeho uvedení. Samozřejmě nás také zajímá, jak na tom bude s parametry. Na obě otázky najdeme alespoň rámcové odpovědi na stránkách AndroidHeadlines.

Podle čerstvé zprávy má chystaný telefon interní označení “Tetris” a kódové označení A015. Zatím ale o jeho specifikacích neexistuje příliš informací. Je však pravděpodobné, že opět nepůjde o vlajkový telefon. Ostatně i modely Phone (1) a Phone (2) mezi taková zařízení nepatřily. Připomeňme, že první telefon pohání procesor Snapdragon 778G+. Druhý model dostal Snapdragon 8+ Gen1, což je sice výkonný čipset, ale telefon s ním přišel v době, kdy prémiové telefony už měly Snapdragon 8 Gen2. Nu a model Phone (2a) je vyloženě zařízení střední třídy s čipsetem Dimensity 7200 Pro.

Z výše uvedeného je zřejmé, že se výrobce v případě svých telefonů drží linie “dobře optimalizovaný hardware za slušnou cenu”. Nesmíme zapomenout ani na originální design, díky kterému jsou telefony Nothing nezaměnitelné. Je proto pravděpodobné, že ve stejném duchu se ponese i model Nothing Phone (3). Tipaři u něj očekávají procesor Snapdragon 8 Gen2, případně Snapdragon 8s Gen3. Ale jde v této chvíli jen o odhady, takže je berme s rezervou. Nu a co se termínu uvedení týče i tady se výrobce drží určitého vzorec, kdy první i druhý telefon představil v červenci/júli. Proto uvedení modelu Nothing Phone (3) tipaři očekávají ve stejném termínu.