Květen je téměř tady a vývojářská konference Google I/O se blíží. Tato událost, která dříve sloužila pouze jako scéna pro novinky v oblasti softwaru, nyní přináší také nový hardware od společnosti Google. Letos se očekává, že společnost představí další generaci své řady Pixel A. Cenově dostupnější generace Pixelů letos přinese model Pixel 8a a jak už to tak bývá, v posledních týdnech zařízení se objevuje na internetu jako blázen. Dnes tu máme další únik, který nenechává nic náhodě. Objevilo se hands-on video, které ukazuje Pixel 8a v celé jeho kráse.

GOOGLE PIXEL 8A – OPĚT UNIKÁ DESIGN

Nový únik hands-on videa pochází od prodejce mobilních telefonů v marocké Casablance. Tento obchod již má na skladě pořádnou porci kusů Pixel 8a. Někdo ale nevydržel čekat na plány společnosti Google a rozhodl se podělit o některé zajímavosti o smartphonu. Není to poprvé, co vidíme únik informací o smartphonu Pixel před jeho uvedením na trh. A určitě to nebude naposledy.

Pojďme dál. Video nám ukazuje zelené i modré barevné provedení Pixelu 8a. Můžeme také vidět prodejní krabice telefonu i příslušenství, které je součástí balení. K dispozici je adaptér USB-A na USB-C a kabel USB typu C. Bohužel maloobchodní balení nebude obsahovat nabíjecí adaptér. Jak už to tak bývá.

Google Pixel 8a se může pochlubit čipovou sadou Tensor G3, stejně jako Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Telefon údajně disponuje také 6,1palcovým dotykovým displejem OLED s rozlišením Full HD+ a frekvencí 90 Hz. Telefon má také 128 GB úložiště a 8 GB operační paměti. Co se týče fotoaparátů, k dispozici bude hlavní fotoaparát s rozlišením 64 MP a 13 MP ultrazoom senzor. Telefon bude vybaven baterií s kapacitou 4 500 mAh a podporou 27W kabelového nabíjení.

Pixel 8a poběží na Androidu 14 přímo z balení a bude mít nárok na Android 15 a budoucí aktualizace. Očekáváme, že v těchto posledních dnech před vydáním se dočkáme ještě dalších úniků.