Od uvedení vlajkových telefonů řady Samsung Galaxy S24 už uběhlo pár měsíců. Pokud jste fanoušky telefonů společnosti Samsung jistě víte, že k vlajkovým telefonům řady Galaxy S také patří jejich levnější bratr, který nese v názvu také označení FE. Jsou to telefony, které si zaslouží titul “zabiják vlajkových lodí”. A to přesto, že jejich cesta na trh nebývá úplně jednoduchá. Na model Galaxy S21 FE jsme čekali velmi dlouho a jednu chvíli to dokonce vypadalo, že Samsung jeho vydání zruší. Podobný osud měl i model Galaxy S23 FE. Proto je na místě otázka, jak to bude s modelem Samsung Galaxy S24 FE.

Víme, že se na tomto modelu pracuje a prvotní odhady naznačovaly, že dorazí někdy v průběhu října/októbra. Ovšem na začátku tohoto měsíce tipaři obrátili a tvrdili, že je možné, že Samsung Galaxy S24 FE bude debutovat už v létě. Co ale platilo na začátku měsíce neplatí na jeho konci.

Termín uvedení modelu Samsung Galaxy S24 FE se posunul

Zdá se, že model Samsung Galaxy S24 FE stihne stejný osud jako jeho předchůdce. Podle stránek GalaxyClub se jeho debut přesouvá zřejmě až na konec letošního roku, což je tedy opravdu mnohem později, než zněly úplně první odhady. Není prý ale vyloučeno, že Samsung telefon představí až na začátku roku 2025.

Každopádně práce na “fanouškovském modelu” S24 běží a chystaný telefon má kódové označení R12, které vychází z logiky značení jeho předchůdců. Model S20 FE měl označení R8, nástupce S21 FE dostal označení R9 a model S23 FE měl označení R11. Označení R10 chybí, a to proto, že model S22 FE nebyl nikdy vydán. Z výše uvedených informací je zřejmé, že v této chvíli o modelu Galaxy S24 FE příliš nevíme. Není jasné, zda po hardwarové stránce naváže na telefony řady Galaxy S23 a nebo se odpíchne od letošních modelů Galaxy S24. Počkejme proto, jestli něco v dohledné době neodhalí tipaři.