O tom, že Samsung připravuje na uvedení telefon Samsung Galaxy C55 víme už delší dobu. Naposledy jsme se o něm zmínili s tím, že prošel testy Geekbench, které potvrdily procesor Snapdragon 7 Gen1. A právě tyto testy naznačovaly jeho brzké uvedení na trh. A je to tu. Telefon v tichosti debutoval v Číně a zcela mimořádně není dostupný na e-shopech, ale zatím jen v kamenných obchodech.

Hlavní specifikace modelu Samsung Galaxy C55

Ještě před uvedením modelu Samsung Galaxy C55 tipaři upozorňovali na to, že jeho specifikace jsou v podstatě stejné jako u modelu Galaxy M55. To se nyní potvrdilo. Ale přece jen drobné změny tu jsou a jsou spíš jen kosmetické. Telefon totiž dostal dva nové zadní panely, které jsou potažené umělou kůží v barvě sytě oranžové a černé.

Displej modelu Samsung Galaxy C55 je typu OLED. Má úhlopříčku 6,7 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Jak potvrdily testy Geekbench, na postu procesoru skutečně najdeme čipset Snapdragon 7 Gen1. Ten zajistí plynulý výkon pro každodenní použití a multitasking. K čipsetu výrobce přidal 8 GB/12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště.

Baterie má kapacitu 5000 mAh. U rychlého nabíjení Samsung překvapil, protože v případě modelu Samsung Galaxy C55 má výkon 45 W. Takto rychlé nabíjení mají v podstatě jen ty nejvyšší vlajkové modely, jako je například Galaxy S24 Ultra. Takže právě nabíjení může být jedním z hlavních taháků. Ale ani foto výbava nevypadá špatně. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix primárním snímačem s OIS, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix makro objektivu. Přední kamera také dostala 50 MPix senzor. A jak je na tom model Galaxy C55 s cenami? Verze s 8 GB/256 GB přijde na 1999 jüanů, což je zhruba 276 dolarů. Verze s 12 GB/256 GB přijde na 2299 jüanů, tedy zhruba 317 dolarů.