Společnost OPPO oficiálně oznámila nadcházející uvedení smartphonu K12 na čínský trh 24. dubna. Tento přístroj střední třídy by měl nabídnout zajímavou kombinaci výkonu, kvality displeje a rychlého nabíjení. A navázat tak na úspěch nedávno představeného modelu OnePlus Nord CE4.

Model K12 bude k dispozici ve dvou různých barevných variantách: “Blue Clouds” a “Starry Night”. Varianta “Blue Clouds” vyvolává svým gradientem pocit klidu a připomíná jasnou oblohu po letním dešti. Naproti tomu varianta “Starry Night” představuje nenápadnější, ale přesto podmanivou variantu, inspirovanou třpytivým leskem hvězdné noci.

Jako panel se u modelu K12 se nachází velký 6,7palcový AMOLED displej s rozlišením Full HD+ (2412 x 1080 pixelů). Tento displej nabízí plynulý uživatelský zážitek díky obnovovací frekvenci 120 Hz, vzorkovací frekvenci dotyku 240 Hz a vysoké úrovni jasu dosahující až 1100 nitů. Pod kapotou pak tiká výkonná čipová sada Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3. Slibuje vysoký výkon pro každodenní úkoly i multimediální aplikace.

OPPO K12 SE CHYSTÁ NA TRH S VÝKONNÝMI SPECIFIKACEMI A RYCHLÝM NABÍJENÍM

Oppo K12

Model K12 vychází vstříc uživatelům s různými potřebami v oblasti úložiště a nabízí konfigurace s 8 GB nebo 12 GB operační paměti LPDDR4X ve spojení s 256GB nebo 512GB úložištěm UFS 3.1. Uživatelé tak mají dostatek prostoru pro aplikace, hry a multimediální soubory. Kromě toho telefon využívá nejnovější operační systém Android 14 upravený firemní nadstavbou ColorOS 14. Poskytuje uživatelsky přívětivé a funkčně bohaté prostředí.

V oddělení fotoaparátů je model K12 vybaven duálním zadním fotoaparátem. Primárním snímačem je 50megapixelový snímač Sony LYT-600 se světelností f/1,8 a optickou stabilizací obrazu (OIS) pro pořizování ostrých a stabilních fotografií i za zhoršených světelných podmínek. Doprovází ho 8megapixelový ultraširokoúhlý snímač se 120stupňovým zorným polem. Ideální pro zachycení rozsáhlých krajin nebo skupinových snímků. Pro pořizování selfie a videohovory model K12 disponuje 16megapixelovým předním fotoaparátem.

Další klíčovou předností modelu K12 je působivá výdrž baterie. Telefon dostal do vínku velkou 5500mAh baterií, která uživatelům zajistí produktivitu po celý den. To je navíc doplněno 100W technologií rychlého nabíjení OPPO SUPERVOOC.

Model K12 nabízí dobře sestavenou sadu specifikací pro uživatele, kteří hledají výkonný a všestranný smartphone střední třídy. Ačkoli design odpovídá nedávno představenému modelu OnePlus Nord CE4, očekává se, že K12 se bude moci pochlubit širší nabídkou úložišť (až 12 GB RAM a 512GB úložiště). A také potenciálně konkurenceschopnější cenou na čínském trhu. Vzhledem k tomu, že oficiální uvedení na trh je plánováno na tento týden, budou veškeré podrobnosti týkající se ceny a dostupnosti k dispozici již brzy.