Je to sotva pár dnů, co společnost Motorola představila na globálních trzích telefon Edge 50 Pro a také modely Edge 50 Fusion a Edge 50 Ultra. Ovšem na svůj čínský debut se chystá i model Moto X50 Ultra. A nyní to vypadá, že se na čínský trh dorazí už brzy. Má za sebou potřebné certifikace a výrobce už potvrdil, že jej představí v průběhu příštího měsíce. Model Ultra zároveň bude prvním telefonem této značky s výrazným zaměřením na funkce umělé inteligence.

Globální model Ultra a čínský Moto X50 Ultra se liší

Vzhledem k tomu, že se uvedení modelu Moto X50 Ultra blíží, pojďme se podívat na to, zda a jak se liší od globálního Edge 50 Ultra. Co se vzhledu týče, tak v tomto směru jsou si oba telefony velmi podobné. Hlavní rozdíly najdeme ale uvnitř.

Pro srovnání si připomeňme hlavní parametry globálního modelu Ultra. Pohání jej procesor Snapdragon 8s Gen3, má 6,7 palcový OLED displej s rozlišením 2712 × 1220 pixelů a obnovovací frekvenci 144 Hz. Samozřejmě je obrazovka zakřivená. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem s OIS, 50 MPix širokoúhlým objektivem se záběrem 122° a automatickým ostřením a 64 MPix periskopickým teleobjektivem s 3× zoomem. Přední kamera dostala 50 MPix snímač s automatickým ostřením. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 125 W a 50 W bezdrátového nabíjení.

O čínském modelu Moto X50 Ultra se proslýchá, že spíš než na změny hardwaru se zaměří na změny a vylepšení softwaru. Jde především o lokalizované úpravy a vylepšení podpory umělé inteligence a zvýšení jejího výkonu na čínském trhu. Dále se hovoří o optimalizaci systému se zaměřením a přizpůsobením pro oblíbené čínské aplikace a služby. A spekuluje se i o integraci “Lenovo Xiaotian”, oblíbené služby asistenta AI, kterou nabízí mateřská společnost Motoroly. Očekáváme, že další podrobnosti o chystaném čínském modelu X50 Ultra se dozvíme už brzy.