Loni, na začátku listopadu/novembra, představila značka iQOO v Číně dva telefony řady iQOO 12. Asi není potřeba dodávat, že jak standardní model, tak i model Pro měly slušný herní výkon, který jim zajistil vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3 se speciálním herním čipem Q1. Nyní se na čínské síti začínají objevovat první zprávy o tom, že v přípravách jsou už i jejich letošní nástupci, modely ze série iQOO 13.

Co můžeme u řady iQOO 13 očekávat?

Podobně jako u telefonů ze série iQOO 12 tipaři očekávají i v řadě iQOO 13 dva telefony. A opět je to standardní model a model Pro. Standardní model má údajně plochý displej s rozlišením 1,5K. Verze Pro má zakřivený displej s rozlišením 2K. V tomto směru tedy chystané telefony kopírují předchozí modely, které jsou na tom stejně.

Informace dále naznačují, že oba modely řady iQOO 13 dostanou obrazovky z dílen společnosti Samsung a nebo displeje od čínského producenta, pravděpodobně společnosti BOE. Také další info je zajímavé, protože avizuje použitý čipset. Jestliže loňské modely pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3, také letošní chystané modely řady iQOO 13 budou patřit mezi prémiová zařízení.

Tipařů totiž odhadují, že telefony dostanou letošní vlajkový čipset, Snapdragon 8 Gen4. Podle prvotních informací má Snapdragon 8 Gen4 vlastní jádra Oryon a vylepšenou jednotku NPU pro umělou inteligenci. Samozřejmě uvedení chystaných telefonů můžeme proto očekávat až po představení tohoto vlajkového procesoru. V neposlední řadě tipaři odhadují, že výrobce vylepší i výdrž akumulátorů, tedy jejich kapacitu a zrychlí i nabíjení. Přesnou kapacitu a výkon nabíjení ale neuvádějí. Každopádně jde v této chvíli o předběžné odhady a do uvedení telefonů zbývá ještě spousta času.