Do podzimního uvedení telefonů řady Google Pixel 9 zbývá sice ještě spousta času, ale zvěsti o nich se poměrně pravidelně už nyní objevují na síti. Víme například, že Google letos představí kromě standardního modelu a modelu Google Pixel 9 Pro i model Pixel 9 Pro XL. A dokonce s těmito třemi telefony bude debutovat i skládací model, který je přejmenovaný na Pixel 9 Pro Fold.

Kromě toho jsme zaznamenali také informace o některých specifikacích. Tou hlavní je asi nový procesor Tensor G4. A už jsme také viděli první renderované obrázky jak modelu Pixel 9, tak i Google Pixel 9 Pro. Nyní se na síti objevily první reálné fotky modelu Pixel 9 Pro, který je podle nich podstatně menší. Nástupcem loňského modelu Pixel 8 Pro je totiž model Pixel 9 Pro XL.

Model Google Pixel 9 Pro je poměrně kompaktní

To, že je model Pixel 9 Pro skutečně menší vidíme na prvním snímku. Je porovnáván s telefonem iPhone 15 Pro Max, který má displej s úhlopříčkou 6,7 palce. Pixel 9 Pro je ve srovnání s ním poměrně menší, takže může mít zhruba 6,1 palcový displej. Z toho plyne, že se velikostí model Pro přiblíží velikosti standardního modelu. Rozdíl pak najdeme v uspořádání fotoaparátu a dalších parametrech.

Další reálná fotka telefonu Pixel 9 Pro se zapnutým displejem ukazuje některé z jeho specifikací. Vidíme, že jeho interní označení je “caiman”, což koresponduje s předchozími zprávami. Dále vidíme, že kapacita paměti narostla na 16 GB. A to je velký posun od maximálně 12 GB u modelu Pixel 8 Pro. Ovšem interní úložiště si zachovalo 128 GB.

Dále očekáváme také procesor Tensor G4 a modem Samsung Exynos 5400 s podporou satelitního připojení. Ze snímku je také zřejmé, že je přepracovaný i vzhled modulu hlavního fotoaparátu, který je oválný a vystouplý. Už to tedy není lišta, která se u předchozích modelů táhla od hrany k hraně zadního panelu. Celkově je také telefon poměrně oblejší. Jde ale o nepotvrzené úniky informací, takže je berme s rezervou.