Společnost Sony inovuje značku BRAVIA, kterou nesou produkty určené ke sledování filmů, a obohacuje tak dokonalý zážitek z domácího kina. Díky rozšíření streamovacích služeb si sledování filmů v pohodlí domova získává stále větší oblibu. Široká škála produktů Sony, jako jsou digitální filmové kamery, profesionální monitory a profesionální sluchátka, je hojně využívána profesionály z oblasti filmové produkce. To společnosti umožňuje hluboce porozumět filmovému průmyslu a záměrům filmařů a tvůrců obsahu. Nové televizory BRAVIA ještě více umocňují realistický pocit z filmového obsahu. A přinášejí vynikající kvalitu obrazu a zvuku v domácích podmínkách. Takže vám budou filmy připadat stejně úžasné jako na velkém plátně.

Sjednocením televizorů, soundbarů a dalších technologií pro domácí ozvučení pod jednu značku chce společnost Sony umožnit zákazníkům, aby si tak na jednom místě mohli vychutnat dokonalý filmový zážitek v podobě oslnivé kvality obrazu a působivého zvuku. Přesně, jak to zamýšleli tvůrci filmů. Shodné funkce a design televizorů BRAVIA a produktů domácího audia BRAVIA Theatre usnadňují zákazníkům výběr a kombinaci kompletního balíčku domácí zábavy pro výjimečný filmový zážitek.

Kino přichází domů: Sony představuje své nejjasnější televizory BRAVIA

Společnost Sony uvede jako součást nové řady BRAVIA několik modelů televizorů ve třech řadách. Přičemž vlajkovou lodí je BRAVIA 9, která se vyznačuje vysokou špičkovou svítivostí, hlubokými odstíny černé, vynikajícím kontrastem a nádherně přirozenými barvami. S nově ohlášenou řadou produktů pro domácí ozvučení BRAVIA Theatre si navíc můžete doma bez problémů vychutnat plné audiovizuální bohatství jakéhokoli filmového obsahu.

„Společnost Sony staví na desetiletích působení ve světě vývoje profesionálního vybavení pro tvorbu filmů. Stejně jako v oblasti filmové produkce a distribuce. A je tak v jedinečné pozici, která jí umožňuje zúročit bezkonkurenční zkušenosti z oblasti filmového průmyslu, profesionálního vybavení a spotřební elektroniky díky průkopnickým televizorům BRAVIA a domácím audio zařízením BRAVIA Theatre,“ prohlásil Yoshihiro Ono, ředitel divize Home Entertainment Business Unit společnosti Sony Corporation. „Jsme nadšeni, že můžeme uvést na trh nové televizory BRAVIA a domácí audio zařízení BRAVIA Theatre. Ty přinášejí nové vzrušující funkce a povyšují sledování filmů v domácím prostředí na novou úroveň,“ dodal Yoshihiro Ono.

Sledujte filmy doma tak, jak je tvůrci zamýšleli

Televizory BRAVIA inteligentně optimalizují barvy, kontrast a jas pro domácí prostředí, které je světlejší než v kině. Tím zajišťují, aby byl zážitek z domácího sledování věrný původním představám tvůrce o tom, jak má obraz vypadat. Jedním z prvků, které toho umožňují dosáhnout, je špičkový vysoký jas televizoru BRAVIA 9 ve spojení s přesným řízením podsvícení. Obraz se díky vhodnému osvětlení správných částí obrazovky stává autentickým. A umožňuje divákovi objevit i ty nejmenší detaily, které tvůrce do scény vložil. Zejména v režimech Studio Calibrated vyvinutých ve spolupráci s předními streamovacími službami.

Přináší optimální kvalitu obrazu pro domácí sledování filmů

・XR Processor
Procesor XR společnosti Sony je vybaven systémem rozpoznávání scén. Ten s vysokou přesností detekuje a analyzuje data a poté optimalizuje obraz pro maximální realističnost tak, aby věrně reprodukoval záměr tvůrce snímku.

・XR Backlight Master Drive
Stejně jako technologie řízení podsvícení profesionálních monitorů Sony, které používají filmaři, také technologie XR Backlight Master Drive s jedinečným algoritmem lokálního stmívání přesně řídí tisíce LED diod. A tím zajišťuje skutečně autentický kontrast, který umožňuje zachovat detaily v tmavých částech obrazu u těch nejnáročnějších scén.

・X-Anti Reflection™ a X-Wide Angle™
Díky technologii X-Anti Reflection jsou snímky jasnější. Dále s menším množstvím odrazů a odlesků způsobených slunečním světlem nebo světlem lampy. Takže uvidíte čistě černou barvu v jasných odstínech a můžete si vychutnat čistý obraz bez rušivých vlivů. Díky technologii X-Wide Angle vypadá obraz na okrajích stejně úchvatně jako uprostřed.

Televizory BRAVIA i domácí audio produkty BRAVIA Theatre jsou kompatibilní s IMAX Enhanced. Byly certifikovány společnostmi IMAX a DTS®. Tak, aby splňovaly přísné standardy potřebné k dosažení co nejlepšího zážitku z filmů IMAX ze SONY PICTURES CORE (dříve BRAVIA CORE) a vybraných filmů na Disney+ . Filmoví fanoušci si mohou vychutnat optimalizovaný obraz a zvuk IMAX na televizorech BRAVIA a domácích audio produktech BRAVIA Theatre s režimem IMAX Enhanced. A to včetně zvuku IMAX Enhanced s DTS:X. Kromě toho představí SONY PICTURES CORE vybrané seriály z Crunchyroll. Streamovací služby zaměřené na anime. Zákazníkům tak přibude řada anime seriálů Crunchyroll s přiloženým streamovacím balíčkem .

Zařízení BRAVIA podporují technologie Dolby Vision® a Dolby Atmos®. Ty zajišťují mimořádný jas, ostřejší kontrast, sytější barvy a pohlcující zvuk při sledování vaší oblíbené tvorby v rámci služeb Disney+, Prime Video, Netflix a dalších oblíbených streamovacích služeb.