Značka Vivo stále pracuje na telefonech ze své produktové řady V30. Na začátku letošního roku uvedla na trh standardní model V30 a následně se k němu přidal i model V30 Pro. Nyní připravuje na uvedení i model Vivo V30e, který už má na indickém webu výrobce svou stránku.

Včera se na stránce vytvořené pro chystaný telefon Vivo V30e rozjela promo kampaň a dnes vidíme, že je zde už také potvrzený termín uvedení. Představovačku v Indii Vivo naplánovalo na 2. května/mája na 12 hodin místního času. Kromě toho na stránce najdeme i upoutávky na některé ze specifikací a design.

Potvrzené parametry telefonu Vivo V30e

Ze snímků je zřejmé, že model Vivo V30e má zcela jiný vzhled než jeho starší sourozenci. Modul hlavního fotoaparátu je velký a kruhový. Je olemovaný kovově lesklým okružím a jsou zde dva snímače a prstencový blesk Aura Light. Na trh půjdou dvě barevné varianty, a to Velvet Red a Silk Blue, které mají dodat telefonu punc luxusu. Výrobce dále upozorňuje na to, že telefon je velmi štíhlý a má v pase jen 7,69 mm.

Potvrzená je i kapacita baterie. Ta má 5500 mAh a k tomu Vivo dodává, že model Vivo V30e je díky tomu na indickém tím nejtenčím telefonem s tak velkým akumulátorem. Výrobce zároveň slibuje “čtyřleté zdraví baterie”, což může znamenat, že článek si zachová alespoň 80 % své kapacity i po 1600 kompletních nabíjecích cyklech, což jsou ony čtyři roky.

Dále zde najdeme upoutávku na 3D zakřivený displej a také na primární 50 MPix snímač Sony IMX882 u hlavního fotoaparátu. Přední kamera dostane další 50 MPix senzor, který podporuje automatické ostření. Z předchozích zpráv víme, že AMOLED displej má úhlopříčku 6,78 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Vivo V30e údajně pohání procesor Snapdragon 6 Gen1 s 8 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. Hovoří se i o podpoře 44 W nabíjení, odolnosti podle certifikace IP64 a operačním systému Android 14 s nadstavbou FunTouch 14.