Je to sotva pár dnů, co společnost Huawei oznámila novou produktovou řadu Pura. Tipaři celkem logicky odhadovali, že jde o přeznačení série “P” a zdá se, že se nepletli. Včera totiž došlo na uvedení několika nových telefonů z této série a proto se podrobněji podíváme na modely Huawei Pura 70, Pura 70 Pro a Pro Plus. V sérii najdeme i model Pura 70 Ultra, ale tomu se budeme věnovat samostatně.

Design a displej modelů série Huawei Pura 70

Nová řada znamená i nový design. Všechny telefony ze série Huawei Pura 70 mají stejný vzhled jehož nejvýraznějším prvkem je trojúhelníkový modul hlavního fotoaparátu. Modul leží v levém horním rohu zadního panelu a lehce vystupuje nad úroveň zad. V každém z vrcholů trojúhelníku je po jednou okruží pro snímače, kdy dvě jsou menší a jedno větší. Mezi nimi je LED blesk. Kolem displeje jsou velmi úzké a souměrné rámečky a ve středu jeho horní části leží “díra” pro přední kameru.

Displej modelu Huawei Pura 70 má úhlopříčku 6,6 palce, modely Pro mají mírně větší 6,8 palcovou obrazovku. Všechny tři displeje jsou typu OLED s rozlišením FullHD+ a adaptivní obnovovací frekvencí 1 Hz až 120 Hz. Obrazovky podporují 300 Hz vzorkovací frekvenci a 1440 Hz vysokofrekvenční stmívání PWM. Ochranu zajistilo sklo Kunlun Glass.

Další specifikace

Co se procesorů týče, je jasné, že telefony Huawei Pure 70 pohání čipsety Kirin. Modely s označením Pro dostaly čipset Kirin 9010. Standardní modely pak pohání procesor Kirin 9000S1, což je podtaktovaná verze čipsetu Kirin 9000S. V rámci pamětí telefony nabízejí 12 GB/16 GB operační paměti a 256 GB/512 GB a 1 TB interního úložiště.

Kapacity baterií standardního modelu a modelů Pro se mírně liší. Huawei Pura 70 má akumulátor s kapacitou 4900 mAh a podporou rychlého kabelového nabíjení s výkonem 66 W a 50 W bezdrátového nabíjení. Modely Pro mají 5050 mAh baterii, která podporuje 100 W kabelové nabíjení a 80 W bezdrátové nabíjení. Operačním systémem je ve všech případech Harmony OS 4.2.

Foto výbava, ceny a dostupnost

Telefony řady Huawei P byly pověstné velmi slušnou foto výbavou. Totéž platí i o modelech série Huawei Pura 70. Standardní model má trojitý hlavní fotoaparát s 50 MPix primárním snímačem, 13 MPix širokoúhlým objektivem a 12 MPix periskopickým teleobjektivem. Přední kamera má 13 MPix senzor. Modely s označením Pro mají stejný hlavní fotoaparát s 50 MPix primárním senzorem, 12 MPix širokoúhlým objektivem a 48 MPix periskopickým teleobjektivem. Přední kamery mají rozlišení 13 MPix. Všechny tři modely také podporují technologii XMAGE a variabilní clony v rozsahu f/1.4 až f/4.0.

Huawei Pura 70

Ceny telefonů se liší v souvislosti s kapacitami pamětí. U modelu Huawei Pura 70 cena začíná na 5499 jüanech, tedy zhruba 760 dolarech. Na trh jde v barvách Sakura Rose Red, Ice Crystal Blue, Snow White a Feather Sand Black. Prodeje začínají 22. dubna/apríla. Model Pura 70 Pro začíná na 6499 jüanech, což je zhruba 898 dolarů. Vybírat můžeme z barevných variant Roland Purple, Snow White a Feather Sand Black. Prodeje začínají také 22. dubna. A cena modelu Pura 70 Pro Plus začíná na 7999 jüanech, v přepočtu přibližně na 1105 dolarech. Na trh jdou barevné varianty Lightweave Silver, String White a Phantom Black. I v tomto případě prodeje odstartují 22. dubna. Zda se telefony dostanou i za hranice Číny výrobce neoznámil.