Značka Vivo je především známá tím, že produkuje telefony s velmi atraktivním designem a špičkovými fotoaparáty. Někteří o těchto telefonech dokonce tvrdí, že jsou to profi fotoaparáty, které umí telefonovat. Je to sice nadsázka, ale to, že foto výbava těchto strojů je na vysoké úrovni každý rád podepíše. Navíc se výrobce každým rokem snaží o vylepšení kamer a proto loňské modely řady X100 jsou fanoušky mobilní fotografie vysoce ceněny. Série ale ještě není uzavřená a stále čekáme na model Vivo X100 Ultra.

Vivo X100 Ultra půjde na trh s exkluzivním fotoaparátem

Podle informací na čínské síti může model Vivo X100 Ultra nastavit nový standard fotografování chytrými telefony. A to i v případě přední kamery, která je podle tipařů osazená 50 MPix snímačem Samsung JN1. Tento senzor zajistí dostatek ostrosti a detailů u selfie snímků i při video hovorech. Připomeňme, že modely X100 a X100 Pro mají 32 MPix přední kameru.

Jestliže je přední kamera telefonu Vivo X100 Ultra výborná, že hlavní fotoaparát ještě lepší. Podle tipařů je osazený snímačem Sony LYT-900 o velikosti 1 palce a 1,6 μm velikostí jedno pixelů. Senzor díky tomu zaručuje vysokou kvalitu a vysoké rozlišení výsledných snímků, ale zároveň má nižší spotřebu energie ve srovnání se senzorem Sony IMX989. Dynamický rozsah se zvýšil na 14 EV, což je 9,5 krát více než u snímače IMX989.

Další důležitou součástí hlavního fotoaparátu modelu Vivo X100 Ultra je 200 MPix periskopický teleobjektiv s ekvivalentem ohniskové vzdálenosti 100 mm. Jde o senzor Samsung HP9, který podporuje až 200× digitální zoom. Tento teleobjektiv je schopný zachytit vzdálené objekty ostře s množstvím detailů. Samozřejmě stejně jako v případě modelů X100 a X100 Pro můžeme i u modelu Ultra počítat s optikou a algoritmy společnosti Zeiss.

Další specifikace

Skvělou foto výbavu telefonu Vivo X100 Ultra výrobce skloubil s dalšími prémiovými parametry. Můžeme se těšit na E7 AMOLED displej s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz a samozřejmě také na procesor Snapdragon 8 Gen3. Jistě neurazí ani baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Co se týče uvedení telefonu, tak tipaři odhadují, že se odehraje v průběhu příštího měsíce společně s představením modelu Vivo X100s.