Zhruba před týdnem debutoval na čínském trhu tablet Redmi Pad Pro. Parametry spadá do střední třídy a jak bývá u značky Redmi zvykem, má dobře vyvážený poměr cena/výkon. Ovšem i přesto by se tu drobný nedostatek našel. Nový tablet totiž podporuje jen Wi-Fi a chybí mu podpora SIM karet. Zdá se ale, že výrobce reagoval na apely fanoušků a chystá i verzi s podporou 5G sítí. Což se také pár dní po vydání tabletu potvrdilo.

Další potvrzení existence tabletu Redmi Pad Pro s podporou 5G přichází dnes. Navíc na stránkách MySmartPrice najdeme informaci, že jde o globální verzi tabletu, který už pomalu sbírá potřebné certifikace pro uvedení na globální trhy. Stěžejní je certifikace FCC, případně zápis do databáze Google Play Console. Tyto úřady nyní potvrdily, že tablet poputuje do Latinské Ameriky, Indie a podle modelového označení 2405CRPFDG se dostane i na další globální trhy. Certifikace FCC potvrdila, že tablet běží na systému Hyper OS 1.0.

Specifikace tabletu Redmi Pad Pro v globální verzi

Certifikace sice nepotvrdily kompletní parametry chystaného globálního tabletu Redmi Pad Pro, ale tipaři odhadují, že jsou v podstatě stejné jako u čínské verze. Můžeme proto čekat LCD displej s úhlopříčkou 12,1 palce, rozlišením 2560 × 1600 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vzorkovací frekvence dosáhla na 180 Hz a jas až na 600 nitů. Obrazovka podporuje Dolby Vision a má certifikaci TÜV Rheinland. Poměr stran je 16:10.

I globální verzi tabletu Redmi Pad Pro pohání procesor Snapdragon 7s Gen2. Lehká změna prý nastává u paměťových konfigurací, kdy na globální trhy půjde jen verze s 8 GB operační paměti. V Číně se prodává i verze s 6 GB operační paměti. Interní úložiště pro globální variantu je stejné a jsou to dvě verze s 128 GB a 256 GB. Baterie má kapacitu 10000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Ve foto výbavě najdeme dva 8 MPix širokoúhlé snímače, jeden na přední a druhý na zadní straně. V Číně s k tabletu prodávají i doplňky jako je stylus a externí klávesnice. Je pravděpodobné, že s nimi půjde tablet i na globální trhy.