Loni na podzim společnost HMD poprvé oznámila, že se chce už brzy pustit do produkce telefonů pod vlastní značkou. Na začátku letošního roku tuto informaci potvrdili a v únoru/februári se na síti objevila zpráva, že telefonů pod značkou HMD půjde letos na trh hned několik. Zatím mají interní označení “Pulse”, “Legend”, “Pulse Plus”, “Legend Plus, “Plus Pro” a “Legend Pro”. Pak jsme viděli benchmarkové testy modelů Legend a Legend Pro a dnes se podíváme na první renderované snímky telefonu HMD Pulse.

Jak vypadá telefon HMD Pulse?

První rendery telefonu HMD Pulse exkluzivně zveřejnily stránky MySmartPrice ve spolupráci s designérem OnLeaks. Snímky odhalily, že telefon má poměrně jednoduchý design. Rámečky kolem plochého displeje jsou celkem úzké a souměrné a ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru.

Zadní panel je také plochý a v jeho horním levém rohu vidíme menší obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. Jsou zde dvě okruží pro snímače a vedle nich leží LED blesk. Uprostřed zad je logo HMD. Podle renderů půjde telefon HMD Pulse na trh ve třech barvách, jmenovitě černé, světle modré a růžové. Někdo možná může říci, že vzhled telefonu není nijak originální a nápadně připomíná design modelu Nokia C32. Jistě, ale společnost HMD docela dlouho telefony Nokia vyráběla, takže se není čemu divit.

Kromě renderovaných snímků ve zprávě také najdeme některé parametry, které může telefon HMD Pulse mít. IPS LCD displej má údajně úhlopříčku 6,56 palce a rozlišení HD+. Podle všeho chystaný telefon dostane procesor Unisoc T606, což naznačovaly i dřívější benchmarkové testy. Operačním systémem je Android 14. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, i když tato kapacita se už pomalu stává standardem. Snímač hlavního fotoaparátu má rozlišení 13 MPix a údajně podporuje funkce umělé inteligence. Kromě modelu Pulse očekáváme i modely Pulse Plus a Pulse Pro a na jejich uvedení si počkáme do července/júla.