S telefonem Xiaomi 14 Ultra uzavřelo Xiaomi tuto číslovanou řadu. Společnost má ale ve zvyku vydávat ve druhé polovině roku další vlajkové telefony. Ty jsou primárně určené pro globální trhy. Ano, mluvíme o číslované řadě, která má ještě za číslem písmeno T. Loni se tak na globální trhy dostaly modely ze série Xiaomi 13T a letos je nahradí modely Xiaomi 14T.

Telefony z této “téčkové” řady jsou pověstní tím, že nabízejí velmi dobré parametry, ale nejde o vyložené prémiové stroje. Jsou to spíš cenově dostupné vlajkové lodě. A právě takových telefonů se dočkáme i letos na podzim, kdy podle prvních odhadů modely Xiaomi 14T a 14T Pro dorazí. Čerstvá informace na stránkách AndroidHeadlines přináší první odhady specifikací, které tyto telefony mohou dostat.

Odhadované specifikace telefonů řady Xiaomi 14T

Informace o některých specifikacích telefonů řady Xiaomi 14T pocházejí ze zdrojového kódu systému Hyper OS. Kód ukazuje, že model 14T Pro je zřejmě přeznačenou verzí modelu Redmi K70 Ultra. Oba telefony totiž mají interní označení “rothko” a modelové označení “N12”. Je proto pravděpodobné, že i jejich specifikace budou podobné, ale přesto telefon Xiaomi 14T dostane nějaká vylepšení.

U modelu Xiaomi 4T Pro očekáváme procesor Dimensity 9300. Dále také podporu bezdrátového nabíjení, což bude poprvé v “téčkové” řadě telefonů Xiaomi. A u hlavního fotoaparátu se očekává také teleobjektiv. Pro srovnání model Redmi K70 Ultra má místo teleobjektivu makro objektiv. O optiku a algoritmy fotoaparátů se postará společnost Leica.

Podle odhadů půjde řada Xiaomi 14T na trhy v Evropě, Japonsku a na další globální trhy kromě Indie. Mezi modelem Pro a standardním modelem 14T najdeme rozdíl například u použitého procesoru, kdy standardní verze zřejmě dostane čipset Dimensity 8000 nebo Dimensity 8200 Ultra. Rozdíl najdeme také u výkonu nabíjení a standardní model zřejmě nedostane podporu bezdrátového nabíjení. V této chvíli jde ale o první odhady, takže počkejme na další informace.