Společnost Samsung v období mezi představovačkami vlajkových telefonů soustředí své síly na vydávání telefonů střední třídy. Ty najdeme v řadách Galaxy A a Galaxy M, případně i Galaxy C. Letos se velkého rozšíření dočká především série Galaxy A, ale nové telefony dostanou i řady M a C. A o jednom z modelů z “céčkové” série jsme se zmiňovali už na začátku letošního roku. Šlo o telefon Samsung Galaxy C55, který v té době získal certifikaci Wi-Fi.

Nyní se k modelu Samsung Galaxy C55 vrátíme, protože se před pár týdny objevil v databázi Google Play Console a navíc také prošel benchmarkovými testy na platformě Geekbench. Díky tomu máme první informace o některých z jeho specifikacích.

Co o telefonu Samsung Galaxy C55 prozradily testy Geekbench

Samsung Galaxy C55 prošel testy Geekbench s kódovým označením SM-C5560. Z výpisu vyčteme, že jej pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s jádry rozdělenými do tří clusterů a architekturou 1/3/4. Maximální takt na primárním jádru je 2,40 GHz. To znamená, že jde o čipset Snapdragon 7 Gen1. Připomeneme, že stejný procesor má i model Galaxy M55.

Telefon prošel testy s 8 GB operační paměti a systémem Android 14. V Single-core testu získal 1026 bodů a ve více jádrovém testu 2384 body. A jaké jsou další specifikace modelu Samsung Galaxy C55? Podle předchozích certifikací má 6,67 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+. Do obrazovky je integrovaný snímač otisků a přední kamera má 13 MPix snímač. U hlavního fotoaparátu najdeme 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory.

Dále víme, že chystaný telefon má baterii s kapacitou 5000 nAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Parametry má tedy velmi podobné jako model Galaxy M55. Rozdíl je v kapacitě RAM, kdy M55 má 12 GB. Má přední 50 MPix kameru a podporuje nabíjení s výkonem 45 W. Model Galaxy C55 tak může být levnější alternativou modelu Galaxy M55.