Je to jen pár dnů, co značka Redmi představila na čínském trhu svůj nový tablet Redmi Pad Pro. Je to tablet střední třídy, který je ideální jak pro práci, tak i zábavu. Navíc má dobře vyvážený poměr cena/výkon. Některé uživatele ale možná trochu zklamal, protože vyšel jen ve verzi s podporou Wi-Fi. Jsou ale tací, kteří chtějí mít v tabletu SIM kartu, což se samozřejmě hodí v místech, kde není připojení k Wi-Fi. Proto to podle stránek AndroidHeadlines vypadá, že výrobce pracuje i na verzi s 5G.

Půjde Redmi Pad Pro na globální trh s podporou 5G?

Pánové z AndroidHeadline našli informaci o tabletu Redmi Pad Pro s podporou 5G ve zdrojovém kódu Hyper OS. Původní tablet má kódové označení “dizi”, ovšem v Hyper OS je nyní uvedený nový model s kódovým označením “ruan”. Jsou tu také tři modelová čísla pro chystaný tablet. Je to 24074RPD2G pro globální verzi, 24074RPD2I pro indickou verzi a 24074RPD2C pro Čínu. Rozdělení pro jednotlivé trhy poznáme podle písmen na koncích kódů.

Je proto pravděpodobné, že nejdříve tablet Redmi Pad Pro s 5G dorazí na čínský trh společně s telefony Mix Fold 4 a Redmi K70 Ultra. Pak jej výrobce pošle i na další trhy. Na některý globálních trzích se objeví přeznačený pod značkou Poco Pad. Víme totiž, že i Poco chystá svůj první tablet a známe jejich zálibu v rebrandování zařízení Redmi.

Specifikace tabletu Redmi Pad Pro 5G jsou prý podobné těm, který má i verze s Wi-Fi. Můžeme proto čekat LCD displej s úhlopříčkou 12,1 palce, rozlišením 2560 × 1600 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vzorkovací frekvence dosáhla na 180 Hz a jas až na 600 nitů. Obrazovka podporuje Dolby Vision a má certifikaci TÜV Rheinland. Poměr stran je 16:10. Dále pak procesor Snapdragon 7s Gen2 postavený na 4nm výrobní technologii s grafikou Adreno 710. Baterie má kapacitu 10000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Ve foto výbavě najdeme dva 8 MPix širokoúhlé snímače, jeden na přední a druhý na zadní straně. Operačním systémem je Hyper OS založený na Androidu 14.