Společnost Motorola představila na začátku tohoto měsíce v Indii nový telefon Edge 50 Pro. Tento model má specifikace vyšší střední třídy a už krátce po jeho uvedení se proslýchalo, že z Indie se brzy dostane i na další globální trhy, včetně Evropy. Termín představovačky je naplánovaný na zítřek, tedy 16. dubna/apríla a tipaři naznačovali, že společně s modelem Edge 50 Pro výrobce představí i modely Edge 50 Fusion a Motorola Edge 50 Ultra. V rámci cen odhadovali, že první z telefonů přijde na 699 euro, druhý na 300 dolarů a model Ultra má prý cenu 999 dolarů.

Společně s tímto avízem tipaři odhalili některé specifikace modelů Fusion a Ultra.  U modelu Edge 50 Fusion očekávají 6,7 palcový displej, 5000 mAh baterii s podporou rychlého nabíjení s výkonem 68 W, Snapdragon 6 Gen1 a duální hlavní fotoaparát. Nyní se tipař Digital Chat Station podrobněji podíval na některé specifikace modelu Motorola Edge 50 Ultra. Co tedy můžeme očekávat?

Co zatím víme o telefonu Motorola Edge 50 Ultra

Tipař tvrdí, že model Motorola Edge 50 Ultra má OLED displej s vysokým rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz. Jak název napovídá, obrazovka je zakřivená a ve středu její horní části je “díra” pro přední kameru. Střední rám telefonu je kovový a zadní panel je skleněný.

Hlavní fotoaparát telefonu modelu Edge 50 Ultra je trojitý. Primární snímač má podle tipaře rozlišení 50 MPix a velikost 1/1,3 palce. S ním je tu i periskopický teleobjektiv s ohniskovou vzdáleností 75 mm a 3,2× optickým zoomem. Parametry třetího senzoru tipař neuvádí. Dále potvrdil, že telefon pohání procesor Snapdragon 8s Gen3 a baterie má kapacitu 4500 mAh. Akumulátor podporuje rychlé kabelové nabíjení s výkonem 125 W a 50 W bezdrátové nabíjení. Z výše uvedeného je zřejmé, že telefon je vlajkovým stroje s dostupnou cenou. Zítra snad tyto specifikace potvrdí i výrobce.