DxOMark, uznávaný recenzent všech aspektů smartphonů, se nedávno zaměřil na výkon baterie telefonu Redmi Note 13 Pro 5G. Samotný telefon sice není novinkou, ale rozsáhlá databáze DxOMark umožňuje cenná srovnání s jinými zařízeními.

REDMI NOTE 13 PRO 5G: VÝDRŽ BATERIE A NABÍJENÍ PODLE ANALÝZY DXOMARK

Redmi Note 13 Pro 5G dosáhl v hodnocení společnosti DxOMark skóre 120 bodů, což je úctyhodný výsledek. Ale není nejlepším ve své třídě. Zajímavé je, že se tak z hlediska celkového výkonu baterie dostává zhruba na úroveň iPhonu 12 Pro Max.

Je důležité poznamenat, že hodnocení DxOMark přesahuje pouhé měření pohotovostního režimu. Jejich hodnocení bere v úvahu celou řadu faktorů, které ovlivňují uživatelský zážitek. Včetně toho, jak dlouho telefon vydrží při různých scénářích používání a jak rychle se dobíjí.

Pokud jde o čistou výdrž baterie, Redmi Note 13 Pro 5G dosáhl působivého výsledku. Testy DxOMark ukázaly, že telefon dokáže na jedno nabití zajistit až 2 dny a 8 hodin používání. Překonává tak 2 dny a 1 hodinu iPhonu 12 Pro Max.

Kde však Note 13 Pro 5G skutečně září, je jeho rychlost nabíjení. Díky kombinaci 5100mAh baterie a 67W rychlého nabíjení dosáhne telefon 80 % kapacity za pouhých 31 minut. A plné nabití trvá jen 49 minut. Díky této schopnosti rychlého nabíjení je Note 13 Pro 5G zajímavou volbou pro uživatele, kteří si cení minimálních prostojů.

Závěrem lze říci, že analýza DxOMark vykresluje obraz smartphonu s dobře vyladěným výkonem baterie. Ačkoli se svým celkovým skóre řadí po bok zavedených vlajkových lodí, Note 13 Pro 5G vyniká výjimečně rychlým nabíjením, což z něj činí silného soupeře na trhu střední třídy.