Fanoušci značky Realme jistě vedou v patrnosti, že loni v létě debutoval v Indii tablet Realme Pad 2 s podporou LTE. Má celkem zajímavé parametry a dobrou cenu. Zájem o toto zařízení zřejmě vedl výrobce k tomu, že připravil i jeho Wi-Fi verzi. Výrobce také potvrdil, že nová verze tabletu dorazí na indický trh 15. dubna/apríla, společně s novými telefony Realme P1 a P1 Pro.

Realme Pad 2 ve verzi Wi-Fi dostane nižší cenu

Specifikace tabletu Realme Pad 2 ve verzi s Wi-Fi jsou v podstatě stejné jako u jeho loňského předchůdce s LTE. Na trh půjde jedna paměťová verze s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. A podle všeho cena tabletu s Wi-Fi je nižší než u modelu s LTE. Připomeneme, že verze s touto paměťovou konfigurací a LTE stála 19999 indických rupií (240 dolarů). U verze s Wi-Fi je odhadovaná cena 17000 indických rupií, tedy zhruba 204 dolary.

A protože od uvedení tabletu Realme Pad 2 uběhlo už celkem dost času, projdeme si v rychlosti jeho specifikace. LCD displej má úhlopříčku 11,5 palce, rozlišení 2000 × 1200 pixelů a adaptivní obnovovací frekvenci 40 Hz až 120 Hz. Jas dosáhl na 450 nitů, nechybí ani podpora DC stmívání a hardwarová ochrana proti modrému světlu. Kolem obrazovky jsou sice mírně širší, ale souměrné rámečky.

Jako procesor výrobce u tabletu Realme Pad 2 použil čipset Helio G99, který zvládne většinu herních titulů. Tablet je také vybaven čtyřmi reproduktory s podporou Dolby Atmos. Baterie má kapacitu 8360 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Na zadním panelu najdeme kruhový modul hlavního fotoaparátu s jedním 8 MPix snímačem. Přední kamera má také 8 MPix senzor. Nová verze tabletu Pad 2 půjde na trh ve stejných barvách jako verze s LTE, jmenovitě Imagination Grey a Inspiration Green. Prodeje zřejmě poběží na indických stránkách výrobce.