Čínskému výrobci OPPO se na trhu s mobilními telefony docela daří. Před několika hodinami společnost oficiálně představila nový smartphone střední třídy OPPO A1s. Tento přístroj se může pochlubit velkou 12GB pamětí RAM. Toto nové zařízení je nástupcem modelu OPPO A1 Pro, který spatřil světlo světa v roce 2022. OPPO A1s přichází s několika vylepšeními a inovacemi, takže je důstojným upgradem pro ty, kteří hledají nový smartphone střední třídy. Pojďme se nyní podívat na některé hlavní detaily tohoto zařízení.

Oppo A1S: DESIGN A DISPLEJ

OPPO A1s má nový texturovaný vzhled a diamantovou strukturu, která zajišťuje komplexní odolnost proti pádu zevnitř i zvenčí. Přístroj je k dispozici ve třech barvách, a to v barvě Dusk Mountain Purple, Night Sea Black a Sky Water Blue. Zadní strana tohoto zařízení nepůsobí zcela hladce. Společnost používá pro zadní stranu design s kartáčkem a rozmazáním, který jí dodává elegantní a prémiový vzhled.

Oppo A1S

Zařízení je vybaveno 6,1palcovým Full HD+ AMOLED displejem, který nabízí rozlišení 2 412 × 1 080 pixelů, obnovovací frekvenci 120 Hz a vysokofrekvenční stmívání PWM o frekvencí 2 160 Hz. Displej je chráněn sklem Corning Gorilla Glass, které poskytuje vynikající ochranu proti poškrábání a pádům.

VÝKON A PAMĚŤ

OPPO A1s má pod kapotou 2,0GHz procesor MediaTek Helio P22, který dále doplňuje až 12GB pamětí RAM. Paměť RAM o velikosti 12 GB lze rozšířit na 12 GB virtuální paměti. To znamená, že uživatelé mohou získat celkem až 24 GB paměti RAM. Pokud jde o interní úložiště, má toto zařízení dvě možnosti, 256GB a 512GB.

Zařízení běží na systému ColorOS 14 založeném na operačním systému Android 14, který poskytuje plynulé a bezproblémové uživatelské prostředí. Telefon by měl zvládnout multitasking a náročné aplikace bez jakéhokoli zpoždění nebo zadrhávání.

FOTOAPARÁTY

OPPO A1s má ve specifikacích 13MP primární fotoaparát a 2MP sekundární fotoaparát. Primární fotoaparát je schopen pořizovat slušné fotografie a videa, a to i za zhoršených světelných podmínek. Zařízení je také vybaveno 8MP předním fotoaparátem pro pořizování selfie a videohovory. OPPO A1s je také vybaven duálními stereofonními reproduktory prostorového typu, které poskytují 300% super hlasitost. Z oficiálních promo materiálů můžeme vidět, že modul fotoaparátu se nachází v levé horní části zadní strany tohoto zařízení. Samotné senzory fotoaparátu tvoří jakoby osmičku s jedním kulatým senzorem nahoře a dalším kulatým senzorem dole. Napravo od snímačů fotoaparátu se nachází malý kulatý LED blesk.

VÝDRŽ BATERIE, NABÍJENÍ

OPPO A1s dostalo do vínku baterii s kapacitou 5 000 mAh, která podporuje 33W rychlé nabíjení. Pokud jde o baterii, OPPO tvrdí, že vydrží nejméně čtyři roky. To znamená, že baterie optimálně funguje po dobu čtyř let, pokud věříme slovům společnosti OPPO.

Oppo A1S: CENA A DOSTUPNOST

V současné době je již model A1s k dispozici na stránkách JD.com. V současné době je však toto zařízení v předobjednávce. Oficiální prodej tohoto mobilního telefonu přijde na řadu 19. dubna v 10 hodin. OPPO A1s je k dispozici ve dvou variantách, 256GB a 512GB, s cenami začínajícími na ¥2 999 (cca 450 USD), resp. ¥3 499 (cca 530 USD).