Fotografům a v poslední době také fanouškům mobilních technologií asi nemusíme německou společnost Leica nijak zvlášť představovat. Ale přesto uvedeme, že jde o předního výrobce optiky a fotoaparátů, ale také mikroskopů a geodetických přístrojů. Název vychází z části jména zakladatele společnosti Leitze a slova Camera. Co se mobilních telefonů týče, s jejich optikou a algoritmy jsme se setkali u produktů společností Huawei a Xiaomi. A u telefonů zůstaneme, protože na japonský trh přichází telefon Leica Leitz Phone 3.

Nový telefon je následovníkem modelů Leitz Phone 1 a Leitz Phone 2 a stejně jako tyto dva stroje je určený výhradně pro japonský trh. Celá tato série je výsledkem spolupráce společností Leica, Sharp a SoftBank a je orientovaná, jak jinak, na skvělé fotoaparáty a fotografické režimy. Pojďme se proto podívat, co nový telefon nabízí.

Leica Leitz Phone 3 klade důraz na fotoaparáty

Orientaci na fotoaparáty zdůraznil i design telefonu Leica Leitz Phone 3. Připomíná totiž fotoaparáty této značky. Ale takový vzhled mají i jeho předchůdci. Tělo má stejnou polykarbonátovou texturu jako těla fotoaparátů a váží 209 gramů. Objektiv fotoaparátu připomíná i modul hlavní kamery. V modulu najdeme 47,2 MPix snímač s velikostí 1 palec a funkcí osmi fázového automatického ostření. Díky tomu snímač rychle a přesně ostří a tím zajistí vysokou kvalitu obrazu i za velmi špatných světelných podmínek.

Snímač má ekvivalent ohniskové vzdálenosti 19 mm a světelnost f/1.9. Samozřejmě pro kvalitní snímky jsou tu i Leica algoritmy a technologie, jako je Leica Perspective Control pro minimalizování zkreslení obrazu. Dále jsou tu funkce jako Leica Style a Leica Tone, které umožní aplikaci efektů clony různých klasických objektivů. Přední kamera má 12,6 MPix senzor s širokým záběrem 78° a světelností f/2.3.

Další specifikace

Další parametry telefonu Leica Leitz Phone 3 sice nejsou vlajkové, ale mezi prémiové je počítat můžeme. Je tu procesor Snapdragon 8 Gen2 spárovaný s 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Energii dodává baterie s kapacitou 5000 mAh. Ve výbavě také překvapivě najdeme i 3,5 mm audio jack a nebo odolnost podle certifikací IP65 a IP68. Operačním systémem je Android 14. IGZO OLED displej má úhlopříčku 6,6 palce, rozlišení 2730 × 1260 pixelů, vysokou obnovovací frekvenci 240 Hz a maximální jas 2000 nitů. Leica Leitz Phone 3 jde v Japonsku do prodeje 19. dubna/apríla a v balení najdeme i krytku objektivu a pouzdro. Cenu výrobce zatím neoznámil.