Značka Vivo se letos pustila do výrazného rozšiřování své produktové řady Y. Od začátku roku už poslala na trh čtyři telefony z této série a několik dalších jich připravuje. Víme, že model Vivo Y200 Pro se pomalu chystá na trh a další telefon, Vivo Y38, už také sbírá certifikace a dokonce už prošel testy Geekbench.

Co zatím o telefonu Vivo Y38 víme

Telefony z produktové řady Y spadají do střední třídy a ani model Vivo Y38 není výjimkou. Alespoň to naznačují specifikace, které se podle stránek MySmartPrice objevily v certifikačních výpisech a v testovacím výpisu Geekbench.

Certifikací Bluetooth SIG telefon prošel s kódovým označením V2343. Výpis uvádí, že podporuje Bluetooth 5.1 a standardy rychlého nabíjení 15 W (5V/3A), 18 W (9V/2A) a 44 W (11V/4A). Jednoduše řečeno to znamená, že model Vivo Y38 půjde na trh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 44 W. Další detaily a specifikace tato certifikace neřeší.

O něco málo víc ovšem prozradily benchmarkové testy Geekbench. Těmito testy prošel Vivo Y38 se stejným kódovým označením jako certifikací Bluetooth SIG. Z testovacího výpisu vyčteme, že jej pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm a podle všeho jde o čipset Snapdragon 4 Gen2. Při testech jej doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 14. V Single-core testu získal telefon 3092 body a ve více jádrovém testu pak 7035 bodů. A to je v této chvíli vše, co o chystaném telefonu víme. Vzhledem k tomu, že prochází certifikacemi a testy je pravděpodobné, že na jeho uvedení dojde někdy v průběhu příštího měsíce.