Značka Redmi včera sice představila velmi očekávaný telefon Turbo 3, ale pracuje i na dalších zajímavých modelech. Na trh se zřejmě už pomalu chystá telefon Redmi 13 se specifikacemi nižší střední třídy a s dobře vyladěným poměrem cena/výkon. Telefon nyní prošel certifikacemi IMDA a EEC, ale má za sebou i certifikace FCC a IMEI.

Jak vypadají parametry Redmi 13 podle certifikací?

Certifikační výpisy se objevily na stránkách MySmartPrice a dají se z nich vyčíst některé parametry, které chystaný telefon Redmi 13 dostane. Ale začneme tím, že telefon prošel certifikacemi s kódovým označením 2404ARN45A. Tento model je patrně připravený pro trh v Latinské Americe. Je ale škoda, že z výpisů se o parametrech nedozvíme vůbec nic.

Ovšem certifikace FCC potvrdila, že telefonu Redmi 13 dodává energii akumulátor s kapacitou 5000 mAh. Potvrzená je i podpora rychlého nabíjení s výkonem 33 W, takže nabíjení nebude trvat příliš dlouho. Kromě toho certifikátoři FCC potvrdili i to, že telefon běží na operačním systému Hyper OS 1.0 založeném na Android 14. Ale to v případě nových telefonů Redmi nebo Xiaomi nepřekvapí. Dále je potvrzená i podpora Bluetooth 5.3 pro bezproblémové připojení.

O chystaný model se ale zajímají i tipaři. Odhadují, že jde o telefon základní třídy, který dostane procesor z dílen společnosti MediaTek. Konkrétně prý je to čipset Helio G88, což je tak trochu zklamání, protože jde o už poněkud postarší kousek. Nu a asi nikoho nepřekvapí další odhad tipařů, že se Redmi 13 podívá i na globální trhy. Opět ale jako přeznačený model Poco M6. Očekáváme, že už v dohledné době začne výrobce na tento telefon upozorňovat a dozvíme se víc.