Značka Redmi nedávno potvrdila, že pracuje na novém tabletu Redmi Pad Pro. Potvrdila i to, že jej představí společně s telefonem Turbo 3. Představovačku nových produktů výrobce naplánoval na dnešní den. Ale na čínské síti se těsně před uvedením objevily další podrobnosti o specifikacích nového tabletu.

Redmi Pad Pro je zajímavý cenově dostupný tablet

Výrobce na svém oficiálním Weibo účtu potvrdil, že chystaný tablet Redmi Pad Pro má 12,1 palcový displej s rozlišením 2,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále je také potvrzená technologie pro ochranu očí, která zajistí pohodlné sledování obsahu po delší dobu. Z dřívějška víme, že obrazovka je typu LCD.

Kromě parametrů displeje výrobce potvrdil také kapacitu akumulátoru, která dosáhla na 10000 mAh. Kapacita odpovídá tabletům tohoto typu. Baterie díky ní má docela slušnou výdrž na jedno nabití. Je jistě dobře, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W, což poněkud zkrátí dobu nabíjení.

Informaci o dalších specifikacích tabletu Redmi Pad Pro dodal starý dobrý Digital Chat Station. Tou hlavní zprávou je, že nový tablet pohání procesor Snapdragon 7s Gen2. Nejde sice o nejvýkonnější čipset střední třídy, ale naprosto v klidu zvládne všechny běžné úkoly každodenní používání a plynulý multitasking. Tipař také uvádí, že v prodejním balení najdeme i stylus, což je také určitá výhoda, protože jej nebudeme muset samostatně dokupovat. Z dřívějška také víme, že tablet podporuje i externí klávesnici, ale tu v balení zřejmě nenajdeme. Nu a poslední informace potvrdila systém Hyper OS založený na Androidu 14. Všechny další podrobnosti se dozvíme už za pár hodin.