Přestože se trh s tablety v době koronaviru rychle zvedl, nyní opět pokles. Jsou ale společnosti, které se výroby tabletů nevzdaly a stále je najdeme v jejich nabídce. Mezi ně patří i společnost Oppo, která v tomto segmentu funguje už delší dobu a každým rokem připraví minimálně jeden nový kousek. Nyní to vypadá, že v přípravách je tablet Oppo Pad 3. Nový tablet se pokusí navázat na úspěch loňského modelu Pad 2, který měl zajímavý design a prémiové specifikace.

Oppo Pad 3 prý dostane Snapdragon 8 Gen3

Loňský tablet Pad 2 debutoval v Číně loni v březnu/marci, ale letos v březnu jsme čekali na jeho nástupce Oppo Pad 3 marně. Tipaři naznačovali, že se jeho uvedení lehce opozdí, protože výrobce jej testuje se dvěma vlajkovými procesory, konkrétně s Dimensity 9300 a Snapdragonem 8 Gen3. Ať už tablet dostane kterýkoli z nich, vždy to z něj udělá prémiové zařízení.

Jsme na začátku dubna/apríla a náš známý tipař Digital Chat Station přichází s další zprávou ohledně chystaného tabletu Oppo Pad 3. Testy tabletu s procesorem Snapdragon 8 Gen3 jsou dokončené. To tedy znamená, že chystaný tablet půjde na trh právě s tímto čipsetem. Bude to jistě dost zajímavý krok i pro konkurenci, protože většinu tablétů pohání čipsety Dimensity. Například chystaný tablet iQOO Pad 2 Pro dostane Dimensity 9300, proto tablet se Snapdragonem 8 Gen3 na trhu jistě zazáří.

Zároveň chystaný tablet překoná i svého předchůdce Pad 2, který pohání procesor Dimensity 9000. Vlajkový Snapdragon má totiž výkonu na rozdávání. Důležité samozřejmě bude i to, jaké další specifikace výrobce pro tablet chystá. O nich ale v této chvíli jak Oppo, tak i tipaři mlčí. To může znamenat, že do uvedení zbývá ještě nějaký čas, aby parametry odpovídaly tomu, co uživatelé očekávají od vlajkových lodí. Ať už debut tabletu Oppo Pad 3 proběhne kdykoli, bude to nejdříve na čínském trhu a teprve pak se dostane na trhy globální.