Včera jsme se dozvěděli, že značka iQOO pracuje na rozšíření své produktové řady Z. První telefon, standardní model Z9 debutoval zhruba před měsícem a už brzy se k němu připojí i model iQOO Z9 Turbo. Z názvu je zřejmé, že jeho specifikace jsou poněkud vyšší a některé z nich už také výrobce potvrdil.

To, že telefon iQOO Z9 Turbo dostojí svému názvu zajistil procesor Snapdragon 8s Gen3. Jde v podstatě o výkonný čipset pro levnější vlajkové telefony a má jej i model Redmi Turbo 3, který se na uvedení chystá dnes. Díky tomu se nám rýsuje celkem slušná konkurence.

Termín představení a další parametry modelu iQOO Z9 Turbo

K dalším potvrzeným specifikacím patří i velikost akumulátoru. Výrobce potvrdil, že kapacita baterie je 6000 mAh, takže také na delší výdrž má chystaný telefon iQOO Z9 Turbo slušně zaděláno. Přes velikost akumulátoru je telefon štíhlý a má v pase jen 7,98 mm. Výrobce dále tvrdí, že telefon podporuje vylepšenou umělou inteligenci a má samostatný čip pro grafiku pro plynulejší hraní her a obnovu plného barevného gamutu. Dále se také hovoří o OLED displeji s rozlišením 2712 × 1220 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Neměla by chybět ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 80 W a v rámci pamětí se dočkáme až 16 GB RAM a až 1 TB interní paměti.

Tím posledním, co výrobce potvrdil je termín uvedení telefonu iQOO Z9 Turbo. Představovačka je naplánovaná na čínském trhu na 24. dubna/apríla na 19 hodin místního času. A vlastně ještě něco. Na upoutávce vidíme design zadního panelu. Vzhled zad je jednoduchý s čtvercovým modulem hlavního fotoaparátu, který má výrazně oblé rohy. V modulu jsou dva snímače a popisek OIS naznačuje podporu optické stabilizace obrazu. Duální LED blesk leží napravo od modulu. Vidíme také, že hrany telefonu jsou ploché a na té pravé je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Další podrobnosti očekáváme už brzy.