Fanoušci značky Realme už netrpělivě vyhlížejí telefon GT Neo 6 SE, který se oficiálně představí už za dva dny. Ale to není jediná momentální aktivita této společnosti. Svou energii nyní dává i do příprav zbrusu nové řady s označením P. Nám globálním fanouškům možná trochu pokazí radost skutečnost, že nová série je výhradně určená pro indický trh a telefony půjdou do prodeje na indickém Flipkartu.

Na platformě X nástup nové řady P oznámil viceprezident Realme, pan Chase Xu s tím, že P znamená Power. Uvedl také, že cílem značky je výrazně rozšířit segment střední třídy a chystané telefony přizpůsobit preferencím indických uživatelů. Kladl také důraz na to, že se snaží o zpřístupnění moderních technologií co nejširším masám. Chtějí nabízet vylepšený uživatelský zážitek za rozumnou cenu.

Nová řada Realme P bude debutovat 15. dubna

Krátce po tomto oznámení viceprezidenta Realme vyšlo najevo, že prvními telefony v této sérii jsou modely Realme P1 a P1 Pro. Výrobce je na indickém trhu představí už 15. dubna/apríla. Oba telefony mají prémiový design s velkým kruhovým modulem hlavního fotoaparátu. Model Pro má zakřivený AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, podporou Pro-XDR a technologií Rainwater Touch. Pohání jej procesor Snapdragon 6 Gen1 a má baterii s kapacitou 5000 mAh a 45 W nabíjení. Jeho cena nepřekročí 20000 indických rupií, tedy zhruba 240 dolarů.

Standardní model Realme P1 pohání procesor Dimensity 7050 a jeho cena nepřekročí 15000 indických rupií, což je zhruba 180 dolarů. Na rozdíl od modelu Pro má plochý AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, jasem až 2000 nitů a technologií Rainwater Touch. I tento model podporuje rychlé nabíjení s výkonem 45 W. Navíc jsou oba telefony odolné, první podle certifikace IP65 a druhý podle certifikace IP54. Oba mají snímač otisků integrovaný do displeje. Na trh půjdou v barvách Phoenix Red, Parrot Blue a Peacock Green.