Zhruba před měsícem představila značka iQOO telefon Z9 s procesorem Dimensity 7200. Ovšem pro ty, kterým se zdá čipset Dimensity 7200 málo výkonný je tu dobrá zpráva. Na trh se totiž chystá i model iQOO Z9 Turbo a už označení Turbo dává tušit, že jeho výkon je o poznání vyšší. Aby taky ne, tipaři před časem odhadovali, že dostane zbrusu nový výkonný procesor Snapdrago 8s Gen3.

Pokud se dnes podíváme na čínské Weibo, tak zjistíme, že se tipaři nepletli. Výrobce už oficiálně potvrdil některé ze specifikací chystaného modelu iQOO Z9 Turbo a sdílí také několik upoutávek na tento nový stroj.

Co výrobce potvrdil u telefonu iQOO Z9 Turbo

První z upoutávek odhalila celkem zajímavý design zadního panelu telefonu iQOO Z9 Turbo. Vzhled zad je jednoduchý s čtvercovým modulem hlavního fotoaparátu, který má výrazně oblé rohy. V modulu jsou dva snímače a popisek OIS naznačuje podporu optické stabilizace obrazu. Duální LED blesk leží napravo od modulu. Vidíme také, že hrany telefonu jsou ploché a na té pravé je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení.

Další upoutávka jednoznačně potvrdila procesor Snapdragon 8s Gen3. Tím se model iQOO Z9 Turbo po telefonu Xiaomi Civi 4 Pro stane dalším modelem s tímto novým výkonným čipsetem. Ale ještě před ním bude zítra debutovat Redmi Turbo 3 a i tento telefon pohání stejný procesor. Další z upoutávek potvrdila velkou baterii s kapacitou 6000 mAh. Přes velikost akumulátoru je telefon štíhlý a má v pase jen 7,98 mm. Dále se také hovoří o OLED displeji s rozlišením 2712 × 1220 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Neměla by chybět ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 80 W a v rámci pamětí se dočkáme až 16 GB RAM a až 1 TB interní paměti. Samozřejmě model Z9 Turbo poběží na operačním systému Android 14, který doplní nadstavba Origin OS 4. Termín uvedení telefonu výrobce zatím nepotvrdil.