Značka Redmi právě potvrdila, že na 10. dubna/apríla chystá v Číně velkou prezentační akci. Na ní uvede hned několik nových zajímavých produktů. Hlavní hvězdou večírku bude nový telefon Turbo 3, který tím otevře i novou sérii Turbo. Dalším novým produktem je i tablet Redmi Pad Pro. Jde o třetí tablet této značky a na oficiálním Weibo účtu Redmi se už objevily první upoutávky na toto chystané zařízení.

Design a hlavní parametry tabletu Redmi Pad Pro

Vzhledem k tomu, že představení tabletu Redmi Pad Pro proběhne už za dva dny a na síti jsou už první upoutávky, pojďme se podívat co nový tablet nabízí. Především výrobce odhalil jeho design, barevné varianty a příslušenství. Na snímku vidíme, že tablet podporuje jak stylus, tak i přídavnou klávesnici.

Na zadním panelu jsou dvě okruží, která tvoří modul hlavního fotoaparátu. Dále to vypadá, že na hranách nového tabletu Pad Pro jsou čtyři reproduktory, port USB-C a také 3,5 mm audio jack. Rámečky kolem displeje jsou mírně širší a souměrné. Co se barevných variant týče, půjde tablet na trh v barvě černé, bíle a světle fialové.

Konkrétní specifikace tabletu Redmi Pad Pro sice výrobce v upoutávce nezmiňuje, ale od toho tu máme tipaře. Nám dobře známý Digital Chat Station avizuje, že chystaný tablet má 12,1 palcový LCD displej s rozlišením 2,5K a vysokou obnovovací frekvencí. Baterie má údajně kapacitu 10000 mAh a operačním systémem je Hyper OS. A je tu ještě jedna zajímavost. Tipaři odhadují, že stejně jako telefon Redmi Turbo 3 půjde na globální trhy přeznačený na Poco F6, tak i tablet Redmi Pad Pro může jít na trhy mimo Čínu jako tablet Poco Pad. Půjde tedy o první tablet značky Poco a navíc se už objevil v databázi certifikačních úřadu EEC a FCC. Tuto informaci ale zatím berme s rezervou a počkejme na její potvrzení výrobcem.