V několika posledních týdnech nás tipaři a také výrobce informovali o chystaném telefonu Realme GT Neo 6 SE. Viceprezident Realme China, pan Xu Qi Chase zveřejnil snímek čelního panelu chystaného stroje, viděli jsme i reálnou fotku zadního panelu a také výsledky benchmarkových testů na Geekbench. Testy navíc potvrdily, že chystaný telefon pohání procesor Snapdragon 7+ Gen3. Čipset doplní až 16 GB operační paměti LPDDR5X a až 1 TB interního úložiště UFS 4.0.

Skládají se postupně také další dílky do celkové mozaiky specifikací chystaného modelu Realme GT Neo 6 SE. Ovšem to, co nám stále chybělo byl potvrzený termín jeho uvedení. Tipaři sice odhadovali, že na představení dojde v průběhu tohoto měsíce, ale přesné datum neznali. Ale i to už výrobce na čínské síti potvrdil. Podle oficiální upoutávky je představovačka v Čína naplánovaná na 11. dubna/apríla na 14 hodin místního času.

Realme GT Neo 6 SE je výkonný telefon střední třídy

Ceny chystaného telefonu Realme GT Neo 6 SE zatím neznáme. Je ale pravděpodobné, že výrobce jako vždy dodrží svou tradici a telefonu nasadí dobře vyvážený poměr cena/výkon. Jde také o to, že o den dříve debutuje telefon Redmi Turbo 3, který pohání čipset Snapdragon 8s Gen3, takže konkurence je velká. Cena může rozhodnout, protože oba procesory mají velmi slušný výkon.

Kromě procesoru Snapdragon 7+ Gen3 u nového telefonu GT Neo 6 SE očekáváme 6,78 palcový OLED displej z dílen společnosti BOE. Obrazovka má rozlišení 1,5K a špičkový jas až 6000 nitů. Podporuje také adaptivní obnovovací frekvenci 0,5 Hz až 120 Hz, technologii Pro-XDR pro vylepšený dynamický rozsah a jeho užitná plocha dosáhla na 94,2 %. Dále očekáváme 5500 mAh baterii s podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Hlavní fotoaparát je podle dříve zveřejněného snímku duální s duálním LED bleskem. Primární snímač má prý rozlišení 50 MPix a podporu OIS.