Fanoušci telefonů značky Oppo jistě vědí, že v jejich portfoliu najdeme i relativně levné telefony. Ty má výrobce zařazené v produktové řadě “A” a jsou mezi nimi celkem zajímavé stroje. A na trh se chystá další. Jde o telefon Opp A3 Pro, který nahradí loňský model Oppo A2 Pro. Loňský model A2 Pro má design, který působí prémiovým dojmem a jeho parametry spadají do střední třídy. Je tu tedy logická otázka, jak na tom bude jeho nástupce.

Prezident Oppo odhalil podrobnosti o modelu Oppo A3 Pro

Dříve než se podíváme na to, co o chystaném telefonu víme, potvrdíme termín jeho uvedení. To je v Číně naplánované na 12. dubna/apríla. Na oficiálním Weibo účtu výrobce pak najdeme i další podrobnosti o designu a některých specifikacích. A začneme vzhledem, který je i letos prémiový. Zadnímu panelu opět dominuje velký kruhový modul hlavního fotoaparátu s výrazným kovově lesklým okružím. Na trh půjde telefon v atraktivních barvách Azure, Yun Jin Powder (růžová) a Mountain Blue. Poslední dvě varianty mají záda potažená veganskou kůží.

Šéf Oppo také potvrdil jednu zajímavou novinku. Model Oppo A3 Pro je totiž prvním telefonem na světě, který má vysokou odolnost vůči vodě a prachu. Zaručuje ji certifikace IP69, což je nejvyšší stupeň odolnosti pro spotřebitelská zařízení. Připomeneme, že loňský A2 Pro má certifikaci IP54. A dokonce i prémiové telefony jako je Samsung Galaxy S24 Ultra nebo iPhone 15 a Find X7 Ultra mají certifikací IP68.

Co se specifikací týče, tak ty zatím výrobce nezveřejnil, ale odhadují je tipaři. Tvrdí, že Oppo A3 Pro má 6,7 palcový zakřivený OLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Telefon údajně pohání procesor Dimensity 7050, který je spárovaný s 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Baterie má podle tipařů kapacitu 5000 mAh a primární snímač hlavního fotoaparátu má rozlišení 64 MPix a světelnost f/1.7. Operačním systémem je Android 14.