Duben, ještě tam budem. Už začátek měsíce dává tušit, že stará známá pranostika letos neplatí. I když jsme na začátku dubna, teploty jsou letní a vyloženě lákají k výletům do přírody nebo posezení na restauračních zahrádkách. Ať už jste víkend prožili na túrách a nebo na zahrádkách, je tu čas i na návštěvu čínských e-shopů a naši rubriku Vychytávky z Číny.

Stejně jako v minulém díle jsme se i dnes soustředili na levné a praktické čínské gadgety. Máme tu něco pro majitele “jablečných” produktů, turisty a také jsme nezapomněli ani na ty, kteří si občas zahřeší. Takže pojďme rovnou na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Nabíjecí podložka pro Apple produkty

Nabíječky patří do povinné výbavy nás všech, kteří používáme mobilní telefony, tablety nebo notebooky. Bez nich to prostě nejde. A pokud navíc váš telefon podporuje i bezdrátové nabíjení, rychlá bezdrátová nabíječka se jistě hodí. Jste-li navíc majiteli produktů společnosti Apple, je tato bezdrátová nabíjecí podložka pro vás jako stvořená. Dají se na ní nabíjet jak iPhony, tak i Apple hodinky a sluchátka AirPods. Nabíječka podporuje Qi nabíjení s výkonem až 30 W a technologie Multi-protect chrání před přepětím. Kromě Apple produktů se na této nabíjecí podložce dají podle výrobce nabíjet i produkty společností Samsung, LG, HTC, Huawei a nebo i Sony. Cena podložky ve slevové akci spadla na sympatických 10,34 dolaru.

Multifunkční rukavice

Turisté, rybáři nebo horolezci jistě vědí, že svítilny patří do jejich nezbytné výbavy. Na trhu jsou k dispozici různé baterky nebo čelovky, ale co si tak pořídit bezprsté rukavice se zabudovanou svítilnou? Na palci a ukazováku těchto rukavic jsou LED světla a na další části rukavice je tlačítko pro jejich nastavení a ovládání. Rukavice jsou vyrobené z materiálu Spandex, což je měkké syntetické polymerové vlákno a je kombinované s bavlnou. Proto jsou rukavice příjemné na nošení a jsou také vodotěsné. Zkrátka jde o zajímavou vychytávku, která na Aliexpress přijde na pouhých 0,99 dolaru.

Designový elektrický zapalovač

Náš poslední tip míří za kuřáky. Nezbytnou součástí kuřáckého vybavení je i zapalovač. I těch jsou na trhu hromady, ale elektrické USB zapalovače patří mezi ty, které vydrží poměrně dost dlouho. Samozřejmě je potřeba je čas od času dobíjet. Ušetřit se tak ale dá za plyn nebo benzín pro pravidelné doplňování. Jistě, klasika v podobě zapalovače Zippo je věčná, ale ani tento elektrický a designově čistý zapalovač jistě neurazí. Jeho cena ve slevě navíc začíná na 0,27 dolaru a v nabídce najdeme několik barevných variant.