Řada Redmi K80 se po vydání svého předchůdce, řady Redmi K70, v listopadu loňského roku, dočká velkolepého nástupu v druhé polovině roku 2024. Očekává se, že tato nová řada naváže na odkaz svého předchůdce. Podle populárního technologického bloggera na Weibo, Wisdom Pikachu, se do řady Redmi K80 vrátí velká baterie s kapacitou 5 500 mAh. Připomeňme, že řada Redmi K70 přišla s baterií s kapacitou 5000 mAh. To znamená, že nová řada bude mít o 500 mAh větší baterii než K70.

Redmi K80: NÁVRAT K VELKÉ 5500MAH BATERII

Redmi K80

Jednou z výrazných vlastností řady Redmi K80 je návrat k 5500mAh velké baterii. Očekává se, že tato zvýšená kapacita baterie zajistí uživatelům delší výdrž a umožní uživatelům používat zařízení déle bez častého nabíjení. Větší kapacita baterie = vítaný doplňek pro uživatele, kteří se na své smartphony hodně spoléhají při různých úkolech.

Společnost Xiaomi již v minulosti vyráběla mobilní telefony s velkou kapacitou baterie, zejména v řadách Redmi a Mi. Řada Redmi Note, známá svou cenovou dostupností a pozoruhodnými funkcemi, zahrnuje zařízení se silnými 6000mAh bateriemi. Jako jsou Redmi Note 11S a Redmi Note 11 Pro. Vlajkové lodě společnosti Xiaomi řady Mi, jako je řada Mi 11, mají také větší kapacitu baterie.

Různé chipsety pro Standard a Pro verze

Řada Redmi K80 údajně nabídne různé čipové sady pro své standardní a Pro verze. A to mobilní platformu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a mobilní platformu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4. Tato strategie dvou čipsetů umožní řadě uspokojit různé segmenty trhu. Přičemž Snapdragon 8 Gen 4 tiká pod kapotou vlajkových modelů (logicky) a Snapdragon 8 Gen 3 modelům střední třídy.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 je připravovaná čipová sada, kterou uvidíme v říjnu 2024. Disponuje procesorovými jádry Oryon, vlastními jádry vyrobenými společností Qualcomm. Očekává se, že oproti SoC Snapdragon 8 Gen 3 nabídne výrazné zlepšení výkonu. Čipová sada bude založena na 3nm procesu a s jádry CPU Oryon údajně dosáhne frekvence 4,0 GHz. Také bude pravděpodobně spárován s nejnovějším systémem Snapdragon X80 5G Modem-RF.

Očekává se, že Snapdragon 8 Gen 4 bude více než jeho předchůdce zaměřen na umělou inteligenci a nabídne uživatelům pokročilé funkce AI.

Redmi K80: Displej 2K a špiřkový jas

Podle spekulací přijde řada Redmi K80 s dipleji s rozlišením 2K. Ačkoli není uvedena přesná úroveň jasu, proslýchá se, že podporuje špičkový jas alespoň 3000 nitů.

KOVOVÝ STŘEDOVÝ RÁM A SKLENĚNÝ ZADNÍ PANEL

Co se týče vzhledového provedení, řada Redmi K80 zřejmě má kovový středový rám a skleněný zadní panel. Tento design je podobný designu řady Redmi K70. Nicméně se objevují zprávy, že ts středový rám bude lepší než u řady K70. Také celková textura a dojem ze serie K80 budou mnohem lepší. Tento designový přístup umožní řadě vyniknout na trhu. Zatím, ale nic není oficiálně potvrzeno, proto vše berme s rezervou.