Vlajkové telefony společnosti Samsung ze série Galaxy S jsou velmi populární. Ovšem stejnou popularitu si za dobu své krátké existence stihly získat i modely z “fanouškovské” edice. Řada FE je  totiž ušitá na míru těm, kteří hledají kvalitu za přijatelnější cenu. Ovšem vydávání telefonů Galaxy S FE je vždy spojeno s určitými komplikacemi. Vzpomeňme na model Galaxy S21 FE, který výrobce několikrát odložil, pak uvažoval o jeho zrušení, ale nakonec zdárně vydal. Model Galaxy S22 FE nevyšel vůbec a model S23 FE svůj vstup na trh také neměl úplně hladký. A jak to bude letos s modelem Samsung Galaxy S24 FE?

Víme, že je v přípravách a že s nejvyšší pravděpodobností dostane procesor Exynos 2400. Tipaři také odhadovali, že jej výrobce představí někdy v průběhu letošního října/októbra. Nyní to ale podle posledních informací na korejských stránkách The Elec vypadá, že představení telefonu Samsung Galaxy S24 FE může proběhnout podstatně dřív.

Samsung Galaxy S24 FE už v létě

Otázka, kdy bude debutovat model Galaxy S24 FE je poměrně zásadní. Připomeňme, že také o modelu Galaxy S23 FE tipaři loni na jaře tvrdili, že jej výrobce představí dřív, a to někdy v průběhu letních prázdnin. Nakonec ale představovačka proběhla na začátku října. Stránky The Elec ale uvádí, že dřívější příchod nového FE telefonu mají několik důkazů.

Zásadním důkazem je to, že společnost Anapass, která je hlavním dodavatelem ovladačů IC pro OLED displeje společnosti Samsung zahájila sériovou výrobu ovladačů pro telefon Galaxy S24 FE. Objem výroby se pohybuje v milionech kusů, což je zřejmě i počet kusů telefonů, které se dostanou na trh. Díky tomu se prý představení nové generace FE telefonu odehraje už v létě. Jinými slovy to může znamenat, že debut proběhne na letní akci Galaxy Unpacked společně s novými skládacími telefony, prstenem Samsung Ring a hodinkami Galaxy Watch 7. Ale jako každým rokem berme zprávu o dřívějším uvedení modelu Galaxy S24 FE s rezervou.