Nový telefon Realme GT Neo 6 SE se pomalu chystá na své uvedení na čínský trh. Už nějakou dobu na něj upozorňují tipaři a před pár dny se o něm s velkou pýchou zmínil i viceprezident Realme China, pan Xu Qi Chase. Na čínské síti pohovořil o jeho displeji, který má extrémně úzké okraje a potvrdil i jeho parametry.

Viděli jsme už také snímek zadního panelu telefonu Realme GT Neo 6 SE. Ten zase potvrdil design modulu hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a duálním LED bleskem. A dokonce už víme i to, že chytaný telefon pohání procesor Snapdtagon 7+ Gen3. Zda je to pravda nyní zjistíme v testovacím výpisu benchmarkové platformy Geekbench.

Snapdragon 7+ Gen3 u modelu Realme GT Neo 6 SE potvrzen

Telefon Realme GT Neo 6 SE prošel benchmarkovými testy s kódovým označením RMX3850. Z testovacího výpisu dále vyčteme, že jej pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s označení “pineapple”. Jádra jsou rozdělená do tří clusterů s architekturou 1/4/3. Maximální tak na primárním jádru je 2,80 GHz. Z těchto základních údajů jasně plyne, že jde skutečně o procesor Snapdragon 7+ Gen3.

Procesor Snapdragon 7+ Gen3 při testech telefonu GT Neo 6 SE doplnilo 16 GB operační paměti a systém Android 14. V Single-core testu získal chystaný telefon 1889 bodů a ve více jádrovém testu pak 5102 body. V závěru ještě zopakujeme specifikace, které v této chvíli známe. OLED displej má rozlišení 1,5K a špičkový jas až 6000 nitů. Podporuje také adaptivní obnovovací frekvenci 0,5 Hz až 120 Hz, technologii Pro-XDR pro vylepšený dynamický rozsah a jeho užitná plocha dosáhla na 94,2 %. Dále očekáváme 5500 mAh baterii s podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Hlavní fotoaparát je podle dříve zveřejněného snímku duální s duálním LED bleskem. Primární snímač má prý rozlišení 50 MPix a podporu OIS. Uvedení nového telefonu prý proběhne někdy v příštím týdnu.